کارسازان آينده ،پیشگامان،امین و مشیز ادغام مي شوند | اتاق خبر
کد خبر: 35742
تاریخ انتشار: 11 دی 1391 - 16:20

هم اکنون حدود ۱۰ موسسه اعتباری وجود دارد که چهار موسسه تجمیع می شود زیرا با ردیابی بانک مرکزی مشخص شد ، سرمایه این موسسه ها مال خودشان نیست.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از پايگاه خبري اخبار بانك، معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت و گو با واحد مركزي خبر از ساماندهی و ادغام ۱۱۰ موسسه تعاونی اعتبار آزاد خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۶ موسسه ، ادغام و مجوز ۳۰ موسسه نیز باطل شده است.

ابراهیم درویشی افزود: هم اکنون حدود ۱۰ موسسه اعتباری وجود دارد که چهار موسسه تجمیع می شود ، زیرا با ردیابی بانک مرکزی مشخص شد، سرمایه این موسسه‌ها مال خودشان نیست.

وی گفت: بقیه موسسه‌های اعتباری هم اگر خودشان سرمایه نداشته باشند و از تسهیلات دولتی یا پول مردم استفاده می‌کنند؛ تجمیع خواهند شد.

درویشی از ادغام دو موسسه اعتباری آتی و صالحین با بانک لغو مجوز شده "تات" خبر داد و گفت: به زودی بانکی به نام "آینده" تاسیس خواهد شد.

وی همچنین از ادغام موسسه‌ها و بانک‌های کارسازان آینده، بانک الکترونیکی پیشگامان، متقاضیان بانک امین و موسسه در شرف تاسیس مشیز ( به فتح م) و ریحانه گستر خبر داد و افزود: همه آنها با عنوان یک بانک یا موسسه مالی- اعتباری فعالیت خواهند کرد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: تا پایان امسال شش موسسه مالی - اعتباری دیگر و صندوق هایی که بیش از یک شعبه دارند ، نیز تجمیع و ساماندهی می شوند ، اما صندوق های مساجد ، تکایا و محلات ، مشروط به اینکه با سپرده های مردم زمین ، طلا و ارز نخرند ؛ به فعالیت خود ادامه می دهند و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

درویشی به مردم هشدار داد: وجوه خود را در موسسه هایی سپرده گذاری کنند که مجوز بانک مرکزی گرفته اند.

وی افزود: بانک مرکزی علاوه بر صدور مجوز کلی ، برای تک تک شعب هم مجوز جداگانه صادر می کند که این مجوز باید بالای سر رئیس شعبه نصب شود.

درویشی گفت: متاسفانه عده ای با عنوان صندوق قرض الحسنه،منابع را از استان های مختلف جمع آوری می کنند و مورد سوء استفاده قرار می دهند که یکی از این صندوق های متخلف، صندوق جوانان خیر است.

وی هشدار داد: صندوق جوانان خیر از بانک مرکزی مجوز ندارد و هیات مدیره این صندوق هم فاقد صلاحیت قانونی است.

 

درویشی خطاب به برخی از حامیان این صندوق هم هشدار داد: اگر در کار نظارتی بانک مرکزی مداخله کنند ؛ اسناد و مدارک تخلف آن را برملا می کند.

وی گفت: اگر موسسه ، بانک یا صندوقی ، سودهای بالا می دهد، ناشی از کمبود نقدینگی آنهاست ، بنا بر این مردم به سراغ این موارد نروند ، زیرا آن ها فقط می خواهند کمبود نقدینگی خود را تامین کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی درباره تغییر نامگذاری موسسه‌هایی که نام ائمه اطهار (ع) را دارند ، افزود : بیشتر این موسسه‌ها ، تغییر نام داده‌اند یا درحال تغییر نام هستند.

درویشی به تغییر نام موسسه مالی - اعتباری ثامن الائمه به ثامن خبر داد و گفت: تغییر نام نزدیک به هفت هزار صندوق قرض الحسنه و موسسه تا پایان سال تمام می‌شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید