بیش از ۵۲ هزار BTS در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 357527
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 05:41
مروری بر آمارهای رسمی ارائه شده گویای آن است که تا دی‌ماه سال ۱۳۹۴ اپراتورهای تلفن همراه بیش از ۵۲ هزار و ۷۵۰ آنتن تلفن همراه - BTS - در شهرها و جاده‌های کشور نصب کرده‌اند.

اتاق خبر: آمارهای رسمی گویای آن است که تا پایان دی‌ماه سال ۱۳۹۴، اپراتور اول ارتباطی یا همراه اول در کشور بالغ بر ۲۴ هزار آنتن BTSداشته است. همچنین ضریب نفوذ مشترکان تلفن این اپراتور به ۸۱.۳ درصد رسیده و در میان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول ۶۷ میلیون مشترک دارد.

همچنین ۷۴ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه این اپراتور قرار گرفته و ۴۵ هزار روستای کشور برای ارائه‌ی خدمات این اپراتور دارای پوشش‌دهی هستند. در شهرها نیز اپراتور اول ۱۲۳۹ شهر را تحت پوشش داشته و تعداد کاربران اینترنت آن به ۴۲ میلیون نفر می‌رسد.

مصرف روزانه ۱۸۰ ترابایت داده همراه در ایرانسل

اپراتور دوم یا ایرانسل نیز ۱۹ هزار سایت BTS نسل دو در کشور دارد و علاوه بر آن شبکه پهن‌باند این اپراتور دارای 7000 سایت همراه و ثابت است. همچنین ایرانسل ۴۵ میلیون مشترک نسل‌های دو، سه و چهار دارد که از این میان ۱۳ میلیون نفر مشترک پهن‌باند هستند.

بیش از ۴۲۷ شهر و دهستان و ۵۶ مسیر جاده‌ای در تمامی استان‌های کشور تحت پوشش ۳G ایرانسل قرار دارد و پوشش ۴G این اپراتور هم در سطح بیش از ۸۲ شهر برقرار است.

طبق آمارهای ارائه شده تا پایان دی‌ماه سال گذشته میانگین ترافیک روزانه دیتای ۳G در اپراتور دوم ۱۸۰ ترابایت بوده و این رقم در ۴G به ۲۰ ترابایت می‌رسد.

در مجموع نیز ۴۲۷ شهر و دهستان تحت پوشش خدمات ایرانسل قرار دارد و ۲۳ میلیون گوشی هوشمند با سیم‌کارت‌های این اپراتور روزانه حدود ۳۰۰ ترابایت داده همراه مصرف می‌کنند. ۱۳ میلیون نفر کاربر خدمات پهن‌باند ایرانسل بوده و ۲۲.۵ میلیون نفر نیز کل کاربران دیتای همراه این اپراتور را تشکیل می‌دهند.

مشترکان رایتل از چهار میلیون گذشتند

اپراتور سوم تلفن همراه یا رایتل نیز از مهرماه سال ۱۳۹۲ با حدود ۳۰۰ هزار مشترک فعالیت خود را آغاز کرده و تا دی‌ماه سال قبل، تعداد  مشترکان آن به ۴.۳ میلیون نفر رسیده است.

بیش از ۳۳۰ شهر کشور تحت پوشش این اپراتور قرار داشته و ۲۷۵۰ سایت فعال برای این اپراتور به ثبت رسیده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید