انتقادات بیجا و عدم همدلی باعث شد بسکتبال المپیکی نشود | اتاق خبر
کد خبر: 357683
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 23:41
حامد حدادی:
کاپیتان تیم ملی بسکتبال با تاکید بر اینکه برخی از این تیم چه ببرد و چه ببازد، انتقاد می کنند، گفت: همین انتقادهای بیجا و همدل نبودن ها که به زمین بازی هم کشیده می شود باعث شد المپیکی نشویم.

اتاق خبر: حامد حدادی، در خصوص عملکرد تیم ملی بسکتبال در مسابقات انتخابی المپیک که با دو شکست برابر یونان و مکزیک همراه بود، اظهار داشت: بازی‌های خوبی را پشت سر گذاشتیم اما باید به خاطر این خوشحال باشیم که در  چنین رقابت هایی شرکت کردیم. نه تنها برای من بلکه برای بازیکنان دیگر هم رقابت های مهمی بود. دیدار با یونان و مکزیک تجربه خوبی برای همه ما بود. یونان تیم خیلی بزرگی است که قهرمانی و نایب قهرمانی جهان و اروپا را در اختیار دارد. به غیر از زمان‌هایی که توپ لو دادیم و دفاع خوبی نداشتیم در سایر دقایق بازی مقابل یونان خوب بودیم.

 
وی در مورد دیدار دوم مقابل مکزیک گفت: اعتقاد خود من این است که باید بازی را می‌بردیم. مکزیک تیمی نبود که تیم ملی ایران را شکست دهد و حقیقت این است که خودمان به خودمان باختیم. یک مقدار خودخواهی و کم تجربگی در تیم وجود داشت که البته این موضوع هم به همه باز می‌گردد؛ از بازیکن گرفته تا سایر نفرات مرتبط با تیم. در دیدارهای نزدیک مهم دو دقیقه آخر بازی است که باید ببینیم چه کار می‌کنیم.
 
کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران ادامه داد: ما کل بازی را عقب بودیم اما بچه ها واقعا زحمت کشیدند و تلاش کردند و توانستند بازی را برگردانند. باز هم می‌گویم دقایق آخر مهم است که همه چیز مشخص می شود.
 
حدادی در مورد اینکه تعویض های خود و اینکه گاها یک کوارتر کامل نیمکت نشین است، یادآور شد: اینکه ۱۰ دقیقه بیرون نشستم خودم مقصر بودم و باید پس از تعویض به نظر سرمربی احترام می‌گذاشتم. انگیزه بالایی در مسابقه داشتم و خوب کار می‌کردم اما تعویض ابتدای بازی تمرکزم را به هم ریخت و تاثیر آن را در بازی هم دیدیم. تاکنون هم به هم ریخته هستم و یک تعویضی که باید به آن هم احترام می‌گذاشتم، برایم مشکل ایجاد کرد.
 
وی در پاسخ به این سوال که ادامه کار تیم ملی چگونه خواهد شد، گفت: ادامه کار به خیلی از مسائل بستگی دارد. همیشه گفته ام که همه باید بیایند و کمک کنند. وقتی یک نفر را به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می‌کنند همه باید به او احترام بگذاریم و حمایت کنیم. محمود مشحون چه خوب و چه بد رئیس فدراسیون است. شنیده‌ام یک گروهی ساخته اند و فقط انتقاد و تخریب می‌کنند. این کارها خوب نیست. باید از رشته های دیگر یاد بگیریم. 
 
بهترین سنتر آسیا خاطرنشان کرد: منتظرند که ببازیم که انتقادها را آغاز کنند. آن زمان که صمد و کامرانی و آفاق بودند، می‌گفتند تیم پیر است و حالا که جوان شده است، می‌گویند چرا جوان شده است و جای صمد و کامرانی خالی است. نمی‌دانیم با کدام ساز آنها برقصیم؛ خودشان هم نمی‌دانند واقعا چه چیزی از بسکتبال می‌خواهند. من یا اوشین یا اصلا یک فوتبالی بیاید و رئیس شود همه باید حمایت کنیم. برخی دوستان هستند که ببریم و ببازیم انتقاد می‌کنند. این کارها زشت است، بیایید همدل و متحد شوید. همین همدل نبودن و انتقادهای بی جا به داخل زمین هم کشیده می‌شود.
 
حدادی تاکید کرد: چرا در بین اهالی بسکتبال تفرقه و اختلاف انداخته‌اید؟ نمی‌گویم آقای مشحون خیلی خوب بوده اماهمه ایراد دارند. باید حمایت کنید تا مشکلات کمتر شود. همه زحمت می‌کشند و بیکار ننشسته‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه همین یک دل نبودن باعث شد سال گذشته به المپیک نرویم، گفت: انتخابی المپیک جایی نیست که بتوانیم برای المپیک بجنگیم. تیم‌هایی می‌آیند که خیلی سر تر از ما هستند. این مسابقات را باید برای کسب تجربه برای جوانان بگذاریم. ما اگر در طول سال ۶ بازی با تیم‌های بزرگ انجام دهیم شرایطمان خیلی بهتر می‌شویم. باید هزینه کنیم تیم های خوب را به ایران بیاوریم. چین را ببینید چه کار می‌کند و چه قدر هزینه می‌کند و ما کجای کار هستیم.
 
کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پایان عنوان کرد: فقط امیدوارم همه بیایند و کمک کنند تا چرخ بسکتبال ایران بچرخد.
منبع: مهر
95103
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید