الان وقت لجبازی فدراسیون بوکس و روزبهانی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 358131
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 09:56
اردلان:
دبیر سابق فدراسیون بوکس معتقد است فدراسیون بوکس باید شبانه روز مراقب احسان روزبهانی تنها نماینده ایران در المپیک ریو باشد و حتی باید او را لای پرقو و پنبه نگه داشت تا به چیزی غیر از المپیک و مدال‌آوری فکر نکند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، همایون اردلان درباره اینکه وظیفه فدراسیون بوکس در قبال احسان روزبهانی تنها نماینده ایران در المپیک ریو چیست؟ اظهار کرد: فدراسیون نباید به دنبال لجبازی با روزبهانی باشد. می شنویم که هراز گاهی فدراسیون و روزبهانی علیه یکدیگر صحبت می‌کنند و دنبال لج و لجبازی هستند که الان زمان این کارها نیست و باید این مسائل را کنار بگذارند.

وی افزود: کسب مدال برنز المپیک توسط احسان روزبهانی اصلا دور از دسترس نیست ولی باید او را کنترل و حمایت کرد. الان باید به دنبال رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط مثبت او باشند تا از هر لحاظ آماده شود. روزبهانی زحمت زیادی کشیده تا به اینجا رسیده و قطعا نمی خواهد به راحتی این موقعیت را از دست بدهد و تمام تلاش خود را انجام خواهد داد. فدراسیون بوکس هم باید از این موقعیت استفاده کند و از تنها نماینده ایران بهترین حمایت را داشته باشد و نگذارد که او به چیزی غیر از موفقیت در ریو فکر کند.

عضو افتخاری هیئت ژوری فدراسیون جهانی بوکس با تاکید بر اینکه توجه به مسائل حاشیه ای و غرق شدن در فضای مجازی ضربه زیادی به احسان روزبهانی آن هم در آستانه المپیک می زند، گفت: فدراسیون و روزبهانی وظیفه دارند تا از هرگونه فعالیت خارج از برنامه و غیر از تمرین و بوکس امتناع کنند و جلوی این کارها را بگیرند.به طور مثال حتی باید در این مدت موبایل او را هم گرفت تا از  هرچیزی که ذهن او را مشغول کند دور شود.

وی با انتقاد از فدراسیون بوکس و کسانی که در این فاصله تا المپیک از حضور مربی خارجی در بوکس ایران حرف می زنند گفت: اکنون زمان تغییر مربی نیست چرا که حضور او هیچ فایده ای ندارد. او در این مدت کم تا المپیک کار خاصی نمی تواند انجام دهد. ما زمانی از حضور مربی خارجی می توانیم استفاده ببریم که چندین مربی داخلی در کنار او آموزش ببینند و این مربی خارجی زمانی برای فکر کردن به مسائل دیگر نداشته باشد.

اردلان گفت: مربیان داخلی ما در این زمان می توانند عملکرد بهتری را نسبت به مربیان خارجی داشته باشند چرا که به خوبی ملی پوشان و به ویژه احسان روزبهانی را می شناسند. ملی پوشان بوکس ایران باید از لحاظ روحی و روانی آماده باشند.

رییس سابق کمیته روابط بین الملل فدراسیون بوکس درباره دلایل لغو سفر سه ملی پوش بوکس ایران به مسابقات کسب سهمیه المپیک در ونزوئلا گفت: من حدود 30 سال در پست های مختلف فدراسیون بوکس فعالیت داشتم و در این مدت شاید 2 یا 3 مسافرت مهم ما لغوشد که دلایل آن هم کم توجهی خودم و مشغله کاری زیاد بود و در غیر این صورت به همه مسابقات مهم رفتیم. در مورد این سفر هم نمی توانم چیزی بگویم اما قطعا روابط بین الملل فدراسیون تمام تلاش خود را انجام داده چون آبرویش در میان بوده و هیچ گاه نمی خواهد آبرویش برود.

وی ادامه داد:مطمئن باشید اگر برای سفر ونزوئلا با رییس فدراسیون جهانس بوکس صحبت می شد و شرایط را به او توضیح می دادند این مشکل حل می شد و این شانس براحتی از دست نمی رفت. ناطق نوری باید به رییس فدراسیون جهانی در این باره گله کند چراکه آنها در این زمینه مقصر هستند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید