مرسدس برای تسلا خط و نشان کشید | اتاق خبر
کد خبر: 358231
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 21:05
خودروی الکتریکی مرسدس که از دینامیک بالایی نیز برخوردار خواهد بود بر روی پلتفرم ماژولاری سوار خواهد شد که مرسدس در حال کار بر روی آن میباشد و قرار است تا قبل از ۲۰۲۰ وارد فاز تولید انبوه شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از motoring ، مرسدس بنز قصد تولید یک سواری لوکس الکتریکی را دارد که در آینده از جمله رقبای اصلی تسلا خواهد بود.

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

در واقع مرسدس تسلا را به دوئل دعوت کرده است؛ چرا که این خودروساز بزرگ در حال ساخت خودرویی لوکس و تمام الکتریکی است که اتومبیل های ساخت تسلا را از میدان به در خواهد کرد.

طبق اعلام قبلی مرسدس، حتی مدل های پایه این خودرو نیز از سرعت سرسام آوری برخوردار خواهند بود، به طوری که این ماشین الکتریکی به یکی از سه محصول پرسرعت مرسدس بنز تبدیل خواهد شد.

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

با این حال کاربردی بودن در این اتومبیل هرگز فراموش نشده و در نهایت یک سدان بزرگ چهار نفره تولید خواهد شد. این خودرو بر روی پلتفرم ماژولاری سوار خواهد شد که مرسدس در حال کار بر روی آن میباشد و قرار است تا قبل از ۲۰۲۰ وارد فاز تولید انبوه شود.

درست مانند حالت متداول در خودروهای الکتریکی برای هر چرخ یک موتور الکتریکی در نظر گرفته شده و مجموعه باتری نیز در زیر اتاق جاسازی خواهد شد. مجموعه ای که خواهد توانست برد ۴۹۸ کیلومتری را برای مرسدس بنز الکتریکی فراهم کند.

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

شرکت مرسدس اعلام کرده نمونه اولیه این اتومبیل را در نمایشگاه پاریس در سال جاری به نمایش خواهد گذاشت و این زمان کافی برای آماده شدن را به تسلا میدهد چرا که فرآیند تبدیل یک کانسپت الکتریکی به خودرویی خیابانی زمانبر خواهد بود.

با اینکه خودروساز آلمانی اعلام کرده قصد حذف تسلا را ندارد اما آمریکایی ها باید خود را برای هر پیشامدی آماده کنند. دیوید مک کارتی، مدیر روابط عمومی مرسدس در بخش استرالیایی در مصاحبه ی خود با وبسایت موتورینگ گفت: « این ماشین از لحاظ قیمت و نیز برد مسافرتی همانند تسلا مدل S خواهد بود؛ اما به هر حال یک مرسدس میباشد و این دلیل کافی برای نگرانی تسلا است. »

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

خودروی الکتریکی مرسدس بنز

باید این نکته را نیز اضافه کرد که ماشین تمام الکتریکی مرسدس تنها گزینه ای نیست که تسلا باید نگران آن باشد. پورشه نیز در حال توسعه خودروی الکتریکی پر قدرت خود میباشد که بر مبنای کانسپت Mission e تولید خواهد شد. این کانسپت برای اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت آلمان رونمایی شده و انتظار میرود تا سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید شود.

منبع: اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید