برای رضایی متاسفم | اتاق خبر
کد خبر: 358386
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 13:12
پرویز هادی:
سنگین وزن کشتی آزاد ایران گفت: معلوم نیست به اردوی تیم ملی بروم اما تا احقاق حقم دست بردار نخواهم بود.

مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پرویز هادی با اشاره به مصاحبه علیرضا رضایی، سخنگوی فدراسیون کشتی مبنی بر این که استنباط شخصی پرویز هادی این گونه بود که خود را  المپیکی بداند، ادعا کرد: واقعا برای رضایی متاسفم که چنین حرف‌های غیر عادلانه‌ای را بر زبان آورد. من برای او به عنوان یک مربی که زحمات زیادی هم برای من کشیده است احترام فراوانی قائل هستم، اما نمی‌دانم چرا این گونه اخلاقیات را زیر پا گذاشت و حرف‌هایی زد که خودش بارها خلاف آن را به صورت خصوصی با من مطرح کرده است. پس از تورنمنت ارمنستان  اگر رسول خادم  یا هر شخص دیگری هزار بار هم به من زنگ می زدند و درخواست می‌کردند تا در انتخابی کشتی بگیرم مطمئن باشید تن به این خواسته نمی دادم، اما چون رضایی به عنوان کسی که مربی من بوده و از من این خواسته را داشت، به احترام او حاضر شدم در انتخابی کشتی بگیرم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پیش از حضور در رقابت‌های انتخابی چنین ادعاهایی را مطرح نکرده و خیلی راحت  و بدون اعتراض حاضر به شرکت در رقابت انتخابی شده است، افزود: رضایی در تماسی که با من داشت گفت اگر در رقابت انتخابی تیم ‌ملی شرکت نکنی، خط می خوری و شانس حضور در  المپیک را از دست می دهی. او حتی به من اعلام کرد  که به شخصه شدیدا با برگزاری رقابت‌های انتخابی مخالف هستم چرا که  المپیک را حق تو می دانم. حتی رضایی عنوان کرد در جلسه شورای فنی هم به اعضا گفته که این انتخابی اضافه است. شورای فنی مدت‌ها پیش قاطعانه اعلام کرد هدف کشتی‌گیران اوزان 65 و 125 کیلوگرم  از حضور در تورنمنت ارمنستان تعیین تکلیف نهایی و مشخص شدن نماینده ایران در  المپیک است، نه این که بخواهند دست به ارزیابی نفرات این دو وزن بزنند. آنها  در مصوبه‌شان اعلام کردند تنها در مورد وزن 97 کیلوگرم در تورنمنت ارمنستان قصد ارزیابی نفرات را دارند.

هادی با اشاره به این که علی بیات، سرپرست تیم ‌ملی کشتی آزاد نیز صبح روز مسابقه در تورنمنت ارمنستان به او اعلام کرده است تکلیف نماینده سنگین وزن ایران در این تورنمنت مشخص می‌شود افزود: بیات به عنوان ریش سفید تیم ‌ملی آدمی است که فکر نکنم دروغ بگوید. می توانید او را قسم دهید که آیا این حرف را به من زد یا نزد؟ چهار سال‌ پیش هم در حالی که من سهمیه  المپیک را گرفته بودم و نفر اول کشور شدم، به راحتی حقم را خوردند و نگذاشتند به  المپیک بروم. خادم همین سناریو را چهار سال پیش در همین وزن من پیاده کرد. این بار هم همین کار را کرد تا شخص مورد علاقه‌اش را به  المپیک بفرستد.

وی درباره انتقادات شدید خود از مسئولان فدراسیون کشتی پس از مسابقه انتخابی با کمیل قاسمی، اظهار کرد: واقعا از رسول خادم چنین انتظاری نداشتم. از کسی که خودش قهرمان  المپیک بوده و به عنوان یک پهلوان در نظر مردم مطرح است، این انتظار نمی‌رود که این گونه به قولی که به من داده، عمل نکند. آنها نه تنها به حرف‌هایی که شفاها به من زدند عمل نکردند ،‌ بلکه به مصوبه‌های شورای فنی‌شان نیز که مدعی‌ هستند ریش سفیدان کشتی و بزرگان کشتی در آن حضور دارند عمل نکردند.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی با انتقاد از برخی کارشناسان کشتی، ادعا کرد آنها غیر عادلانه اظهار نظر می‌کنند. او در این باره گفت: واقعا برای برخی‌ها متاسفم که این گونه غیر عادلانه علیه من موضع می‌گیرند. من همه این افراد را به خدا می سپارم. من عمرم را برای حضور در  المپیک گذاشتم. مسابقات جهانی نیست که بگویم عیب ندارد و سال بعد در آن شرکت می‌کنم. هشت سال است که برای رسیدن به  المپیک تلاش می‌کنم، اما متاسفانه خیلی راحت حق من را خوردند و مثل آب خوردن من را کنار گذاشتند. 

هادی با اشاره به این که در هر میدانی برای اعتلای نام ایران از جان مایه گذاشته است، خاطر نشان کرد: دو هفته‌ مانده به جام جهانی لاس‌وگاس در سال 2015 در حالی که پایم از سه ناحیه شکسته بود، اما خادم این موضوع را از من پنهان کرد و به من گفت رباط پایت کشیده شده است. در حالی که پایم را گچ گرفته بودم تمرین می‌کردم و بی خبر از همه جا به فکر موفقیت در مسابقات جهانی بودم. در حالی که کار آنها واقعا غیر اخلاقی بود، چرا که اگر اتفاقی برای پایم در این مسابقات می افتاد ممکن بود برای همیشه سلامتی‌ام به خطر بیفتد و مجبور شوم کشتی را کنار بگذارم، اما   خادم هیچ کجا به این موضوع اشاره نکرد و فقط همه جا نشست و گفت اگر هادی در لاس وگاس مدال می گرفت تیم ‌ملی ایران قهرمان می‌شد.

دارنده مدال طلای آسیا بار دیگر از حقش برای حضور در  المپیک ریو گفت و اظهار کرد: اصلا کسی پیدا نمی‌شود که بگوید کمیل قاسمی را چگونه در انتخابی تیم ‌ملی جا دادند؟ او سال گذشته  در انتخابی مسابقات جهانی آمریکا در مشهد هم با اختلاف به من باخت و بعد هم  مقابل جعفر شمس ناتری شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد. پس از آن هم در مسابقات کشوری یا اوپن و جام تختی به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ‌ملی شرکت نداشت، اما نمی دانم خادم چرا به فرایندی که خودش تعیین کرده عمل نمی‌کند و به قانونی که خودشان آن را گذاشته اند پایبند نیستند.

هادی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود با توجه به زحماتی که رسول خادم برای او طی سال‌های گذشته کشیده حرمت او را نگه می داشت و این گونه بر علیه او موضع گیری نمی‌کرد، گفت: خدا شاهد است من در این چند سال خیلی حرمت نگه داشتم. در حالی که در مسابقات انتخابی تیم ‌ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی 2014 ازبکستان نفر اول شدم سر من کلاه گذاشتند و من را به بازی‌های آسیایی فرستادند و کمیل قاسمی را عازم مسابقات جهانی کردند. آنها خودشان پشت پرده با کمیل توافق نامه نوشته‌اند و تحویل من دادند تا آن را  امضا کنم. حتی رضایی در آن زمان به من گفت که اگر  این توافقنامه را امضا نکنی از تیم ‌ملی خط می خوری! آن زمان هم هیچ حرفی نزدم و در قبال این زورگویی سکوت کردم. همه فکر می‌کنند که من الان خیلی تند برخورد می‌کنم و حرمت‌ها را زیر پا می گذارم ، اما به ولای علی این چند سال دم نزدم تا بتوانم به المپیک ریو برسم. خادم در اردوها  بین من و دیگران تبعیض قائل می‌شد و فقط با روح و روان من بازی می‌کرد تا اردو را رها کنم و بروم، اما به عشق  المپیک همه این سختی‌ها را تحمل و سکوت کردم.

هادی  در پاسخ به این سوال که آیا  قصد دارد به همین روند ادامه‌ دهد یا خیر؟ توضیح داد: مطمئن باشید  تا احقاق حقم دست بردار نیستم. نمایندگان آذربایجان در مجلس شورای اسلامی به من و مردم آذربایجان قول داده‌اند تا آخر پیگیر حقم باشند و حتی پای وزیر ورزش  و جوانان را هم به ماجرا باز کنند تا او پاسخگو باشد. احساسات همه آذری زبان‌ها به خاطر این حق خوری جریحه دار شده و مانند کسی که بستگانشان را از دست می‌دهند ناراحت هستند.

آزادکار وزن 125 کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که آیا کماکان به غیبت خود در اردوی تیم ‌ملی ادامه‌ می‌دهد یا خیر، افزود: با اردوی فرمالیته کاری ندارم و تا تکلیف من روشن نشود، معلوم نیست به اردو بروم. مگر من حریف تمرینی هستم که بخواهم برای آمادگی دیگران به اردو بروم. من خودم نفر اول این وزن در ایران هستم و مدعی اصلی  المپیک بودم ولی اگر حقم را هم ندهند بی خیال کشتی نمی شوم و کاری نمی‌کنم که آنها دوست داشته باشند. من کسی نیستم که با این بادها بلرزم و با قدرت به کارم ادامه می‌دهم، اما از این سو نیز قاطعانه به دنبال پیگیری حقم هستم.

وی بار دیگر به مصوبه شورای فنی در مورد تعیین تکلیف نماینده سنگین وزن ایران در  المپیک  در جریان تورنمنت ارمنستان اشاره کرد و گفت: شما مصاحبه کمیل قاسمی قبل از تورنمنت ارمنستان را ببینید، او در این مصاحبه اعلام کرد که راهم برای  المپیک از ارمنستان می گذرد و باید بهترین نتیجه‌ را بگیرم تا بتوانم راهی  المپیک شوم. مگر می‌شود خادم هم به من به عنوان قهرمان تورنمنت ارمنستان و هم به کمیل قاسمی به عنوان کسی که در این رقابت‌ها حذف شده است یک جور حرف بزند. آنها خودشان با این مصاحبه هایی که می‌کنند خودشان را رسوا کرده‌اند. کمیل دو کشتی در ارمنستان گرفت، اما کشتی های او کجا و کشتی‌های من کجا؟ او در مبارزه اول در 20 ثانیه حریفی که خیلی ضعیف بود را ضربه فنی کرد ، ولی من سه مسابقه سنگین را پشت سر گذاشتم تا به مدال طلا رسیدم. آن وقت در فاصله پنج روز برای من مسابقه انتخابی می‌گذارند تا از شر من خلاص شوند. ضمن این که وزن کمیل قاسمی تنها شش تا هفت کیلو از من کمتر بود و این که می گویند پانزده کیلو کمتر داشت به هیچ وجه درست نیست.

هادی در پاسخ به این پرسش که کمیل قاسمی نیز سهمیه  المپیک را برای ایران به دست آورده و طبیعتا اگر کادر فنی تنها به نتیجه‌ تورنمنت ارمنستان اکتفا می‌کرد مورد اعتراض این کشتی‌گیر قرار می‌گرفت، افزود: او در مسابقاتی که سهمیه المپیک را گرفت کار خیلی دشواری نداشت، چرا که من 20 روز قبل از آن در مسابقات آسیایی تایلند همه این حریفان را شکست داده بودم.  المپیک قبل هم من سهمیه گرفته بودم، ولی کمیل قاسمی را به المپیک فرستادند، اما من هم اعتراضی نکردم. در اوزان 97 و 74 کیلوگرم هم عباس طحان و علیرضا قاسمی سهمیه گرفتند، اما آنها کجای کار هستند. اصلا در انتخابی هم کشتی نگرفتند. مرد و مردانه دست روی قرآن بگذارند و قسم بخورند که راست می‌گویند. من هنوز برای خادم به عنوان یک پهلوان و یک قهرمان ایران احترام زیادی قائل هستم ، ولی حاضرم وضو بگیرم و دست روی قرآن بگذارم و بگویم که جز حقیقت چیزی نگفتم. از آنها هم می‌خواهم این کار را انجام دهند. من خدایی دارم و او حق من را خواهد گرفت.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید