کاهش تولید دوگانه‌سوزها | اتاق خبر
کد خبر: 358511
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 00:21
راساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در فصل بهار، خودروسازان در مجموع ۲۹ هزار و ۴۱۳ دستگاه انواع خودرو دوگانه‌سوز تولید کردند که آمار مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از افت ۲درصدی تولید این خودروها حکایت دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از دنیای اقتصاد، براساس آمار اعلام شده در سه ماه ابتدایی سال جاری شرکت ایران خودرو با تولید 21 هزار و 198 دستگاه انواع خودرو سواری به‌صورت دوگانه‌سوز بیشترین آمار تولید را به خود اختصاص داد. اما سایپا و پارس خودرو طی این مدت در مجموع 8 هزار و 215 دستگاه انواع خودرو سواری تولید کردند که دو هزار و 734 دستگاه از خودروهای مذکور در شرکت پارس خودرو و پنج هزار و 481 ‌دستگاه نیز در شرکت سایپا تولید شده است.

کاهش تولید خودروهای دوگانه‌سوز در حالی است که شرکت ایران‌خودرو در سال گذشته تولید تندر 90 دوگانه‌سوز را آغاز کرد اما در سال جاری تولید این خودرو نیز متوقف شده است.کارشناسان روند کاهشی خودروهای سواری دوگانه‌سوز در سال جاری را افت تقاضای بازار عنوان می‌کنند این در شرایطی است که بنا به گفته یکی از مدیران ارشد صنعت خودرو افت تولید خودروهای دوگانه‌سوز طی سه ماه نخست سال جاری به دو دلیل بوده است. مشکل اول فقدان قطعات مورد‌نیاز برای تولید این خودروها که از اوایل تیرماه سال جاری با تامین قطعات بار دیگر تولید روندی افزایشی به خود گرفته است. عامل دوم اما مشکل پیش آمده میان خودروسازان و اداره راهنمایی و رانندگی بر سر شماره‌گذاری این خودروها است. راهنمایی و رانندگی تاکید دارد خودروهای مورد نظر باید استاندارد یورو4 را دارا باشد؛ حال آنکه این خودروها با استاندارد یورو 2 تولید می‌شوند. با این وجود این مدیر ارشد شرکت خودروساز می‌گوید، در حال رایزنی و مذاکره برای تغییر استاندارد این خودروها به یورو4 و حل مشکل شماره‌گذاری هستیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید