Performancing Metrics

لوزانو: می‌خواهیم در المپیک بین 4 تیم برتر گروه باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 358660
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 16:55
برای تعیین ترکیب اعزامی به المپیک باید منتظر بود
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: ترکیب تیم اعزامی به المپیک تا روز آخر مشخص نیست و باید منتظر ماند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان دومین روز تمرین‌ برای حضور در المپیک 2016 ریو گفت: از امروز تا زمانی که تیم ملی ایران مسافر ریو است 14 روز کاری را در پیش داریم. حدود 5 روز است بازیکنان تیم ملی با هم  تمرین نکرده‌اند به همین دلیل در هفته ابتدایی ما کارهای بدنسازی را انجام می‌دهیم و اولویت‌مان بعد از بدنسازی کار روی تکنیک‌های فردی است اما در دو هفته بعد بیشتر روی کار گروهی و تاکتیک‌های بازی‌هایمان کار می‌کنیم.

او درباره نتایج تیم ملی در المپیک گفت: باید در تمام بازی‌ها گام به گام پیش برویم. سعی ما این است که در بین 4 تیم اول گروه خودمان باشیم و به دور بعد صعود کنیم. بعد از صعود و در مرحله یک چهارم نهایی در برابر هر یک از تیم‌هایی مانند برزیل، آمریکا، ایتالیا و فرانسه قرار بگیریم، کار دشواری داریم چرا که همه آن‌ها قدرتمند هستند و بازی برابر همه آن‌ها سخت.

لوزانو در پاسخ به این سوال که عملکرد تیم در ژاپن بهتر بود یا در لیگ جهانی اظهار کرد: قطعا تیم ملی در رقابت‌های انتخابی المپیک که در ژاپن برگزار شد، عملکرد بهتری داشت. این موضوع دلیل منطقی داشت چرا که بعد از دو ماه تمرین ما روی صعود به المپیک تمرکز کرده بودیم و به عنوان تیم دوم و با امتیازهای قابل قبولی راهی ریو شدیم. تیم ایران بعد از مسابقات ژاپن به لیگ جهانی رفت، رقابت‌هایی که ما در آن با مشکلاتی همچون دوری مسیر و خستگی بازیکنان روبه‌رو بودیم و این کاملا طبیعی است که ما نتوانیم فرم ایده‌آل خودمان را حفظ کنیم.

او در ادامه افزود: بدن انسان به صورت طبیعی نمی‌تواند همیشه روی فرم باشد. هرچند که ما خواستیم این فرم را حفظ کنیم. حتی شاهد این موضوع بودیم که تیم‌های فرانسه و لهستان هم که در رقابت‌های انتخابی المپیک هم حضور داشتند، در لیگ جهانی نتوانستند ریتم بازی‌های خود را حفظ کنند. بنابراین راندمان تیم به بدن بازیکنان نیز بستگی دارد. به همین دلیل است که در مدت زمان باقیمانده تا المپیک می‌خواهیم روی ریکاوری بازیکنان‌مان کار کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره اینکه آیا به ترکیب اصلی خود برای حضور در المپیک رسیده است یا خیر گفت: ما هنوز چند مصدوم داریم و امیدواریم که آن‌ها به شرایط عادی خودشان برگردند و بعد درباره این موضو ع تصمیم‌گیری کنیم. برای مشخص شدن ترکیب باید تا روز آخر منتظر ماند. امیر غفور 5 هفته است که تمرین نکرده و قائمی نیز حدود 4 هفته با تیم نبوده و وزن زیادی را هم از دست داده است.

او درباره اینکه آیا به نفع ایران بود که از صعود به دور نهایی لیگ جهانی باز بماند یا خیر گفت: برخی از تیم‌های دیگر هم علاقه‌مند بودند تیمشان به دور نهایی نرسد چرا که در دوره‌های قبلی المپیک تیم‌هایی که در لیگ جهانی به مراحل بالاتر رسیده بودند، نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشته باشند چرا که فاصله زمانی برگزاری این دو مسابقه بسیار نزدیک است و به نظرم بهتر بود که ما زمان بیشتری تا المپیک داشته باشیم تا بتوانیم تمرین‌های خودمان را برای این رقابت‌ها انجام دهیم و فرصت ریکاوری نیز داشته باشیم.

او در پایان درباره  قهرمان لیگ جهانی 2016 نیز گفت: برزیل، آمریکا و صربستان کاندیداهای اصلی قهرمانی در لیگ جهانی هستند چرا که هیچ یک از این سه تیم در رقابت‌های انتخابی المپیک ژاپن حضور نداشتند و فرصت خوبی برای تمرین در اختیارشان بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید