پرداخت هزینه‌های تملک، اولویت پروژه‌های راهسازی | اتاق خبر
کد خبر: 358814
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 09:37
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت هزینه های تملک در پروژه های راهسازی در راستای حفظ حقوق شهروندی اولویت دولت است.

اتاق خبر: علی نورزاد  در سفر به استان آذربایجان شرقی از آزادراه مراغه- هشترود، کمربندی عجب‌شیر، تقاطع غیرهمسطح ملکان و پل میدان معلم شهربناب بازدید کرد وگفت: ۳۸۵ میلیارد ریال صرفه جویی ریالی مصرف بنزین و ۹۲۲ میلیارد ریال در مصرف گازوییل از جمله مزایای احداث آزادراه مراغه-هشترود است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: جاده دو بانده مراغه- هشترود یکی از جاده‌های مواصلاتی پرخطر کشور محسوب می‌شود و احداث آزادراه مراغه- هشترود به طول ۹۲ کیلومتر با توجه به پتانسیل‌های منطقه و داشتن توجیه فنی و اقتصادی در توسعه این منطقه و ایمن‌سازی مسیر تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: آزادراه مراغه- هشترود از شهرستان هشترود آغاز و از طریق کمربندی جنوبی مراغه به بزرگراه تبریز- میاندوآب و استان کردستان متصل می‌شود.

نورزاد این آزادراه را از پروژه‌های اولویت‌دار دولت دانست و عنوان کرد:  اولویت ما نیز تسریع در اجرای عملیات قطعه ۲ آزادراه مراغه- هشترود است و به منظور احترام حقوق شهروندان نسبت به پرداخت هزینه‌های تملک اراضی این محدوده دستور تسریع داده شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصدی این آزادراه افزود: به منظور اجرای این پروژه تا کنون ۴۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و پیش‌بینی می‌شود که برای تکمیل آن به ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی کاهش ۸ کیلومتری مسیر، کاهش ۲۴ دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و ۴۳ دقیقه‌ای برای وسایل نقلیه سنگین، ۳۵۳ میلیارد ریال ناشی از صرفه جویی در زمان سفر، ۳۸۵ میلیارد ریال صرفه جویی ریالی مصرف بنزین و ۹۲۲ میلیارد ریال در مصرف گازوییل را از جمله مزایای احداث آزادراه مراغه-هشترود عنوان کرد.

نورزاد در ادامه از روند احداث پل میدان معلم شهر بناب بازدید کرد و گفت: شهر بناب در ۱۶ کیلومتری جنوب غربی مراغه، ۸ کیلومتری شرق دریاچه ارومیه و در مسیر عبور محور چهارخطه ترانزیتی تبریز- آذرشهر- میاندوآب قرار دارد و با توجه به اینکه این شهر استان آذربایجان شرقی را به استان آذربایجان غربی و استان‌های مجاور متصل می‌کند، ترافیک محور ترانزیتی با عبور از بناب با ترافیک شهری تداخل پیدا می‌کند.

وی افزود: در محل میدان معلم بناب با توجه به ترافیک سنگین به دلیل تداخل ترافیک شهری و ترافیک ترانزیتی، تقاطع غیرهمسطح و پل مربوطه به منظور جداسازی ترافیک عبوری ترانزیت و ترافیک شهری در حال احداث است.

 معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۷۵ میلیارد ریال دانست و گفت: به منظور اتمام عملیات احداث این پل ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و در صورت تامین این اعتبار در پایان فصل کاری سالجاری تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

نورزاد همچنین از محل احداث تقاطع غیرهمسطح شهر ملکان بازدید کرد و هدف از اجرای این طرح را عبور حجم بالای ترافیک محور ترانزیتی تبریز- میاندوآب در تقاطع خروجی همسطح شهر ملکان در مسیر بزرگراه تبریز- میاندوآب عنوان کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید