آغاز معاملات برخط گواهی سکه طلا در بورس کالا | اتاق خبر
کد خبر: 358820
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 09:59
مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات برخط گواهی سکه طلا در بورس کالای ایران خبر داد.

اتاق خبر: حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در جمع خبرنگاران از آغاز معاملات برخط گواهی سکه طلا در بورس کالای ایران از روز جاری سه شنبه خبر داد.

بر اساس اطلاعیه بورس کالا، از امروز به بعد معامله گران آنلاین سهام می توانند، نسبت به معاملات نقدی سکه بهارآزادی در بورس کالا اقدام کنند. پس از راه اندازی معاملات گواهی سپرده سکه طلا در اسفند ماه سال گذشته، امکان معاملات برخط این کالا همانند یک سهم برای فعالان بازار و معامله گران فراهم شده است.

بستر معاملات آنلاین گواهی سپرده کالایی سکه طلا که همان حکم معاملات نقدی سکه را دارد، بر روی بستر معاملات آنلاین سهام فراهم شده است و معامله نقدی سکه در این سامانه همانند معامله یک سهم می باشد و از روز سه شنبه ۲۱ تیرماه، معامله گران بازار سهام که معاملات خود را بصورت برخط انجام می دهند، در صورتی که کارگزاری آنها دارای مجوز معاملات گواهی سپرده کالایی فلزی در بورس کالا نیز باشد، می توانند همانند سهام نسبت به ثبت سفارش معاملات نقدی سکه در سامانه معاملات برخط سهام از ساعت ۸.۳۰ صبح اقدام کنند.

هم اکنون نماد سکه در سامانه معاملات برخط سهام باز شده است و معامله گران می توانند همه روزه نسبت به خرید و فروش نقدی سکه (گواهی سپرده کالایی سکه) اقدام نمایند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید