می‌خواهم در المپیک رکورد ایران را بشکنم | اتاق خبر
کد خبر: 358909
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 17:43
نسیمی‌شاد:
تنها نماینده‌ی شنای ایران در المپیک 2016 ریو کسب مدال شنای المپیک را کار بسیار دشواری خواند و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانم رکورد ملی ایران را جابه‌جا کنم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آریا نسیمی‌شاد که جوان‌ترین عضو کاروان ایران در بازی های آسیایی اینچئون بود، پیش از این در مسابقات شنای جوانان جهان و مسابقات جهانی کازان نیز حضور داشت و به همین دلیل اولویت اصلی فدراسیون جهانی برای اختصاص سهمیه اعطایی به شمار رفت. بدنبال اختصاص یک سهمیه حضور در المپیک به شناگران ایران، فدراسیون جهانی شنا از این ملی پوش ۱۷ ساله کشورمان به صورت رسمی دعوت کرد. آریا نسیمی شاد سهمیه حضور در ماده ۲۰۰ متر قورباغه المپیک را با حد نصاب زمان ورودی ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۲۲ صدم ثانیه کسب کرد. او پیش از این رکورد ملی ماده ۲۰۰ متر قورباغه بزرگسالان را با زمان ۲ دقیقه و ۱۸ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه به نام خود ثبت کرده است.

آریا نسیمی‌شاد در مورد آماده‌سازی خود تا المپیک ریو اظهار کرد: از یکشنبه 20 تیرماه و بعد از مسابقات مجارستان تمرینات خود را در مشهد آغاز کرده‌ام. جمعه 25 تیرماه به تهران خواهم آمد و تمرینات خود را تا دو، سه روز مانده به المپیک در تهران دنبال خواهم کرد. در این چند هفته مانده به المپیک تمرینات سنگینی خواهم داشت تا بتوانم با آمادگی کامل به میدان المپیک بروم.

او در مورد کسب رکوردهایش در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در مجارستان گفت: رکوردهایی که در این مسابقات ثبت کردم از دیدگاه خودم رکورد های خوبی بود. رکوردم در 100 متر قورباغه راضی کننده بود و توانستم رکورد 15 تا 17 سال را جابه‌جا کنم. ولی در 200 متر قورباغه رکورد خوبی نداشتم.

نسیمی‌شاد در مسابقات کسب سهمیه المپیک مجارستان فاصله‌ی زیادی تا رکورد B ورودی المپیک داشت. او درباره‌ی علت این موضوع گفت: یکی از دلایل اصلی این بود که تمام برنامه‌هایی که از سه ماه قبل داشتیم محقق نشد و متاسفانه در زمان مسابقات آمادگی کامل نداشتم. در سه ماه گذشته قرار بود به کمپ ارتفاع و دو ماه اردوی مجارستان را داشته باشیم. اما به دلیل کمبود بودجه این برنامه‌ها محقق نشد و کمپ ارتفاع که کاملاً کنسل شد و اردوی مجارستان نیز از دو ماه به یک ماه تبدیل شد. در مجارستان نیز قرار بود ما سه رقابت داشته باشیم که تنها حضور در یکی از این رقابت‌ها محقق شد و به همین دلایل نتیجه‌ای که مدنظر بود، محقق نشد.

او در ادامه افزود: هر چند به جای آن اردوهای برون‌مرزی، در ایران تمریناتی داشتیم ولی شرایط تمرینی ایران با آن‌ اردوها خیلی متفاوت است. اردوی تمرینی داخلی با اردوهای خارجی از لحاظ خوابگاه‌ و وضعیت تغذیه‌ای بسیار متفاوت است.

نسیمی‌شاد در مورد شرایط تمرینی خود که به صورت غیر متمرکز بوده است گفت: تمرینات تیم ملی به صورت متمرکز بود ولی من آن مدتی را که به مدرسه می‌رفتم به صورت انفرادی تمرینات خود را در مشهد پیگیری می‌کردم و نمی‌توانستم در اردوی متمرکز در تهران حضور یابم.

تنها نماینده‌ی شنای ایران در المپیک 2016 ریو در مورد شانس کسب مدال در این رقابت‌ها گفت: فکر نمی‌کنم مدالی کسب کنم. اما امیدوارم بتوانم رکورد ملی ایران را جابه‌جا کنم. مدال گرفتن در شنا کار بسیار دشواری است و به این راحتی ها محقق نخواهد شد و برنامه‌ی بلندمدت نیاز خواهد داشت.

او در پایان از مربی و سرمربی خود خشایار حضرتی و عباسعلی کشتکار تشکر کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید