ضعف زیرساخت ها علت اصلی ترافیک جاده ها | اتاق خبر
کد خبر: 359019
تاریخ انتشار: 24 تیر 1395 - 02:16
امروزه با افزایش شمار خودروها و به تبع آن مسافرت ها در کشور، شاهد ایجاد ترافیک های سنگین به ویژه در تعطیلات مناسبتی هستیم که موجب نارضایتی مردم شده است؛ استان قم نیز از این معضل مستثنی نیست.

اتاق خبر:استان قم در مسیر شاهراه ارتباطی 17 استان کشور قرار دارد و به دلیل وجود اماکن زیارتی از جمله حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، همواره در تعطیلات مختلف مورد توجه زائران قرار دارد؛ این استان دارای هشت راه ارتباطی اصلی و چهار راه فرعی است که راه های ارتباطی اصلی در ایام تعطیل از ترافیک سنگینی برخوردار است.
تعطیلات عید فطر از جمله تعطیلات مناسبتی بود که شاهد افزایش حجم ترددها در کل کشور از جمله استان قم بودیم؛ به طوری که مجموع ورودی ها به شهر قم تنها در این تعطیلات 415 هزار و 543 خودرو و مجموع ورودی ها به استان 467 هزار و 773 خودرو بود که نسبت به روزهای عادی افزایش 40 درصدی نشان می دهد؛ میانگین تردد خودروها در راههای استان قم طی روزهای عادی 12 هزار و 275 خودرو است.
آزادراه تهران – قم و بلعکس، سلفچگان – راهجرد و بلعکس، قم – سلفچگان و بلعکس پرترددترین محورهای استان قم در تعطیلات عید فطر بوده است.
** رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی قم در گفت وگو با ایرنا به ترافیک ایام عید فطر اشاره کرد و گفت: مردم برای سفرهای خود به ویژه در تعطیلات مناسبتی برنامه ریزی ندارند و این مساله باعث ترافیک سنگین و در نتیجه به زحمت افتادن و سردرگمی خودشان در جاده ها می شود.
سرهنگ اردشیر جمشیدی راد افزود: نمی توان از سفرها جلوگیری کرد، ولی می توان طرح و تمهیداتی اندیشید تا افزایش حجم سفرها منجر به ترافیک سنگین در جاده های کشور نشود.
وی با بیان اینکه زیرساخت ها نقش بسزایی در کنترل و مدیریت ترافیک جاده ها دارد، اضافه کرد: در چند سال گذشته تعداد خودروها چندین برابر شده در حالیکه زیرساخت جاده های کشور تفاوت چندانی نکرده است.
وی با بیان اینکه سازمان های متولی باید برای اصلاح زیرساخت های موجود اقدام کنند، گفت: زیرساخت ها باید با پیش بینی افزایش حجم خودروها در سال های آینده طراحی شود تا با فرارسیدن تعطیلات دیگر شاهد ترافیک سنگین در جاده ها نباشیم.
جمشیدی راد همچنین با اشاره به نقش پلیس در روان سازی ترافیک، گفت: طبق قانون بررسی تصادفات، برخورد با تخلفات و روان سازی ترافیک وظیفه پلیس راه است و زمانی که محورها کشش حجم انبوه خودروها را ندارند، کاری از دست پلیس جهت روان سازی ترافیک ساخته نیست.
** رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی قم نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: معابر منتهی به شهر قم در روزهای تعطیل ترافیک سنگینی دارد و محورهای اصلی و فرعی این استان گنجایش این حجم از سفرها و خودرو ها را ندارد.
سرهنگ احمد پوربافرانی افزود: با توجه به قرار گرفتن استان قم در شاهراره ارتباطی 17 استان کشور، معابر منتهی به قم باید اصلاح شود تا گنجایش مسیرهای ورودی و خروجی از این استان افزایش یابد.
وی ادامه داد: افزایش معابر برون شهری و ایجاد کمربندی جدید باعث می شود مسافرانی که قصد سفر به شهر قم را ندارند از راه های جدید به مسیرهای مقصد خود حرکت کنند و وارد شهر نشوند.
وی همچنین به آموزش فرهنگ ترافیک به شهروندان اشاره کرد و گفت: اداره آموزش و فرهنگ ترافیک دوره های آموزشی را جهت ارتقاء سطح آگاهی شهروندان در مدارس و اداره های مختلف برگزار می کند.
** سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی قم نیز گفت: این اداره کل علاوه بر وظیفه نگهداری راه های موجود و حفظ ایمنی رویه آسفالت جاده ها، وظیفه عریض کردن راه های فرعی و تبدیل راه های اصلی به بزرگراه را نیز دارد.
داود طلوعی افزود: در این راستا و با توجه به اینکه کمربندی فعلی شهر قم به جهت اختلاط با ترافیک داخل شهر جوابگوی حجم تردد نیست، ایجاد کمربندی جدید از طرح هایی است که جهت کاهش بار ترافیکی در دست بررسی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر کمربندی جدید در فاز مطالعاتی است که از کیلومتر 20 آزادراه قم - تهران آغاز می شود و قطعه اول این آزادراه را از طریق راه سلفچگان به جنوب کشور وصل می کند.
وی بیان کرد: جاده قم - سلفچگان - اراک نیز غالبا دارای ترافیک سنگین است و قطعا جزو گزینه های در حال پیگیری می باشد تا با مشارکت بخش خصوصی به آزادراه تبدیل شود.
طلوعی با اشاره به طرح چهار خطه کردن محور قم – جعفریه، گفت: 13 کیلومتر از این مسیر به بزرگراه تبدیل شده و ادامه مسیر نیز در قالب سه قطعه به پیمانکار واگذار شده که پیش بینی می شود تا یک سال آینده به اتمام برسد.
وی اضافه کرد: این مسیر میانبری به سمت آزادراه سلفچگان – بویین زهرا- قزوین و ساوه – تهران خواهد شد و بار ترافیکی شمال غرب کشور از این مسیر هدایت می شود تا تردد در راههای منتهی به سمت تهران کاهش یابد.
وی با بیان اینکه طرح تبدیل راه قم – نیزار به بزرگراه نیز در دست انجام است، گفت: 12 کیلومتر از این مسیر تبدیل به بزرگراه شده است که این مسیر ترافیک جنوب کشور به سمت اصفهان را پوشش می دهد و از بار ترافیک محور سلفچگان کاسته می شود.
سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی قم ادامه داد: طرح مطالعاتی مسیر شهرک پردیسان – قم نیز در حال انجام است که در صورت تامین اعتبار به مسیر چهار خطه تبدیل می شود.
به گفته وی، 30 کیلومتر از جاده قدیم قم – تهران نیز به آزادراه تبدیل شده و ادامه مسیر در دستور کار است که در صورت تکمیل آن قطعا بخشی از ترافیک سنگین تهران را پوشش می دهد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید