ادغام اتحادیه های زیر ۳۰۰ عضو شرایط آنها را بهتر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 359062
تاریخ انتشار: 24 تیر 1395 - 05:33
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران گفت: در قانون نظام صنفی نیز آمده است که اتحادیه های زیر ۳۰۰عضو ادغام شوند چرا که این اتحادیه ها به دلیل اینکه اعضای کمتری دارند قادر به اداره کردن اتحادیه نیستند به همین دلیل اگر ادغام شوند، شرایط بهتری را خ

به گزارش اتاق خبر، جواد درودیان نقوسیان افزود: در مصوبه جدیدی که از سوی هیات عالی نظارت مطرح شده است، اتحادیه هایی که دارای ۲ تا ۳ هزار عضو هستند نیز شامل اجرای طرح ادغام می شوند که به عقیده اینجانب این ادغام با مشکلاتی همراه خواهد بود .

وی با بیان اینکه ادغام اتحادیه هایی که دارای بیش از ۲ هزار عضو هستند ضرورتی ندارد، تصریح کرد: به این دلیل که این اتحادیه ها به تنهایی بهتر می توانند اعضای خود را اداره کنند و رسیدگی بهتری را برای اعضای تحت پوشش خود داشته باشند .

درودیان نقوسیان افزود: مساله مهمی که وجود دارد بحث اداره کردن اتحادیه ها بعد از ادغام است که در حال حاضر هر اتحادیه دارای چارت مشخص و ساختمان و تشکیلات مجزاست و مشخص نیست اتحادیه ها بعد از ادغام به چه صورت باید اداره شوند و کدام اتحادیه تحت پوشش اتحادیه دیگر می رود .

وی تعداد اعضای صنف اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران را ۲ هزار و ۷۰۰ واحد برشمرد و تصریح کرد: این اتحادیه با اتحادیه خیاطان دارای تداخل صنفی است.

منبع: اتاق اصناف ایران

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید