پرتغال با خوش شانسی قهرمان یورو 2016 شد | اتاق خبر
کد خبر: 359155
تاریخ انتشار: 24 تیر 1395 - 16:38
فیلیپ لام:‌
مدافع پیشین تیم ملی آلمان در ارزیابی خود از یورو 2016، تیم فرناندو سانتوس را خوش شانس معرفی کرد.

فیلیپ لام

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پرتغال در دیدار نهایی یورو موفق شد با یک گل فرانسه میزبان را شکست دهد تا اولین قهرمانی خود را در این رقابت ها تجربه کند. 

فیلیپ لام که بعد از جام جهانی برزیل از فوتبال ملی خداحافی کرد، در ارزیابی خود از این رقابت ها گفت: این اولین تورنمت من بود که بعد از چند سال همراه تیم ملی آلمان نبودم. خیلی راحت از تلویزیون بازی‌ها را دیدم و به حمایت از تیم ملی کشورم پرداختم. به پرتغال برای قهرمانی در یورو 2016 تبریک می گویم ولی باید این موضوع را تاکید کرد که آنها با شانس توانستند به قهرمانی در یورو برسند. البته این هم جزئی از فوتبال است. تیم هایی چون آلمان، ایتالیا و فرانسه توانستند با قدرت کارشان را در یورو جلو ببرند ولی پرتغال توانست با خوش شانسی در این بین به قهرمانی برسد. این چیزی نیست که در همه دوره ها اتفاق بیفتد.

لام در ادامه افزود: برای مثال در جام جهانی برزیل که ما قهرمان شدیم، توانستیم از نیمه نهایی قدرتمان را نشان دهیم و از ابتدا با قدرت در زمین ظاهر شدیم. چیزی که برای من نگران کننده بود این است که زیبایی فوتبال را در خیلی ازبازی‌های این دوره ندیدیم و بازی‌ها آنطور که انتظار داشتیم زیبا نبود. تیم هایی مثل ولز، ایرلندشمالی و ایسلند با فوتبال زیبا نتوانستند مردم را جذب کنند بلکه درک بالا و نگرش بالای آنها از فوتبال باعث شده بود تا مردم طرفدار سبک فوتبالی آنها شوند.

لام در پایان اظهار کرد: فکر می‌کنم ایده 24 تیمی شدن این رقابت ها نیز به همین خاطر که تیم هایی که هیچوقت شانس حضور در یورو را نداشتند، برابر تیم های بزرگ رقابت کنند و به نظرم این کار موفقیت آمیز بود. تیم هایی که شانس زیادی نداشتند، شور و شوق زیادی را به این دوره اضافه کردند. هواداران ولز و ایرلند را در نظر بگیرید که تا چه حد جو مسابقات را تحت تاثیر خود قرار داده بودند. 

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید