بازگشت پیکرهای پاک 31 شهید تازه تفحص شده از مرز مریوان به میهن | اتاق خبر
کد خبر: 359343
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 19:07
پیکرهای پاک 31 شهید تازه تفحص شده روز پنجشنبه ازطریق مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان وارد خاک میهن شد.

اتاق خبر: پیکرهای پاک این شهدا دقایقی پیش در آیینی با حضور سردار باقرزاده فرمانده کمیته جست وجو مفقودان ستاد دفاع مقدس، استاندار کردستان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی وارد خاک میهن شد.
این شهدای گلگون کفن متعلق به لشکر 27 محمد رسول الله، لشکر 14 امام حسین اصفهان و لشکر 5 نصر خراسان بوده و در منطقه عمومی پینجوین، مناطق عملیاتی کانی مانگاه و سنگ معدن تفحص شده اند.
پیکرهای پاک این شهدا با تشریفات نظامی ساعت 9 صبح وارد مرز باشماق مریوان شدند و پس از بدرقه مردم و مسوولان، کاروان شهدا از مرز باشماق تا مریوان حرکت کرد و مورد استقبال مردم روستاهای اطراف مسیر جاده قرار گرفت.
قرار است برنامه اصلی شهرستان مریوان، شامل آیین بدرقه و استقبال از شهدا در مریوان جلو مسجد جامع تا چهار راه شهید فهمیده این شهر با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شود.
طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است کاروان شهدا ساعت 16 عصر امروز پنجشنبه مورد استقبال مردم شهرستان سروآباد قرار گیرد و سپس از طریق جاده مریوان - سنندج به سمت سنندج منتقل شوند و در نهایت کاروان شهدا ساعت هفت عصر وارد شهرستان سنندج شود.
این کاروان در ابتدای ورود به شهرستان سنندج در میدان ارتش مورد استقبال مردم شهید پرور این شهرستان شهرستان قرار می گیرد و سپس کاروان شهدا از جلو لشکر 28 پیاده کردستان تا بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ها تشییع می شوند.
آیین شبی با شهدا جمعه شب ساعت 22 شب با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان استان کردستان در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان برگزار می شود.
کاروان شهدا پس از سنندج جهت شناسایی و احراز هویت و آزمایش مربوطه به تهران منتقل می شود.
مرزی رسمی باشماق مریوان در 15 کیلومتری این شهر واقع شده و سالانه هزاران تن انواع کالا از طریق این مرز به کشور عراق صادر می شود.
شهرستان مرزی مریوان در 130 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع: ایرنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید