مردم گشایشی از برجام ندیدند | اتاق خبر
کد خبر: 359605
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 02:51
نماینده مردم زنجان در مجلس
بیش از ۷۵ درصد مردم هیچ گونه گشایشی از برجام مشاهده نکردند و این نشان می‌دهد که بحث نیروی انسانی و مدیریت کلان کشور به هر دلیل رضایت‌مندی مردم را تامین نکرده است.

اتاق خبر: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۷۵ درصد مردم هیچ گونه گشایشی از برجام مشاهده نکردند و این نشان می‌دهد که بحث نیروی انسانی و مدیریت کلان کشور به هر دلیل رضایت‌مندی مردم را تامین نکرده است.

علی وقف‌چی با اشاره به صحبت‌هایی که این روزها در مورد استیضاح برخی از وزرای دولت یازدهم مطرح است اظهار داشت: به نظرم تغییرات در بدنه دولت و در برخی از وزراتخانه‌ها لازم است.

وی تصریح کرد: متاسفانه عیبی که  در کشور مشاهده می‌شود این است که زمان را از دست می‌دهیم و کار امروز را به فردا واگذار می‌کنیم و این سبب می‌شود که کارها با کندی پیش بروند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازمند تغییرات در مدیریت‌های کلان کشوری هستیم، گفت: چیزی که مشاهده می‌شود و از طریق رسانه‌ها نیز اعلام می شود این است بیش از 75 درصد مردم هیچ گونه گشایشی از برجام مشاهده نکردند و این نشان می‌دهد که بحث نیروی انسانی و مدیریت کلان کشور به هر دلیل رضایت‌مندی مردم را تامین نکرده است.

وی با اشاره به نشستی خود با نظام صنفی کشاورزی کشور ابراز کرد: این مجموعه بزرگترین تشکل صنفی کشاورزی کشور است که یکسری بحث و تبادل نظر در ارتباط با دغدغه‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی انجام شد.

وقف‌چی با اشاره به تصویب یک فوریت لایحه منطقه ویژه اقتصادی در برخی از استان‌ها از جمله زنجان اظهار داشت: خوشبختانه فوریت این لایحه با همت مجموعه‌های ذینفع و تلاش‌هایی که نمایندگان انجام دادند، تصویب شد که با اقدامات جدی که در کمیسیون‌های مربوطه انجام خواهد شد، امیدواریم به زودی وارد صحن علنی مجلس شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم مناطق ویژه اقتصادی در صحن نیز بدون هیچ مشکلی تصویب شود، افزود: پیش‌بینی ما این است که با اقدامات کمیسیون مربوطه حداکثر سه یا چهار ماه آینده به صحن علنی مجلس بیاید.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت کلی اقتصادی کشور خوب نیست، عنوان کرد: امیدوارم با اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی در زنجان تحرکی در اقتصاد استان ایجاد شود.

 بر اساس این لایحه که اگر به تصویب نمایندگان در صحن برسد به دولت اجازه داده می‌شود  تا در استانهای گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه و مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، منطقه آزاد تجاری - صنعتی را در محدوده‌هایی که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد ایجاد کند و در استانهای فارس (فسا)، یزد (ابرکوه، میبد)، زنجان (زنجان)، کهکیلویه و بویراحمد (گچساران)، آذربایجان غربی (سرو،‌ ارومیه)، خراسان رضوی (خواف، قوچان) لرستان (خرم‌آباد)، قزوین (تاکستان) و اصفهان (شاهین شهر)‌منطقه ویژه اقتصادی و در استان البرز (ساووجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی ایجاد کند.

منبع: تسنیم 

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید