اعزام چرخبال برای مهار آتش سوزی به منطقه دالون کهگیلویه و بویراحمد | اتاق خبر
کد خبر: 359833
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 17:49
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از اعزام چرخبال و هواپیمای آب پاش به محل آتش سوزی منطقه دالون باشت خبر داد و گفت: این آتش سوزی به دلیل کوهستانی بودن نیازمند خدمات امداد هوایی است.

به گزارش اتاق خبر، سرهنگ محمدرحیم برزمند گفت: آتش سوزی چشمه سیبی سی سخت از توابع شهرستان دنا و منطقه صالحان بویراحمد دیشب مهار شد و تا لحظاتی دیگر نیروهایی امدادی با چرخبال به ارتفاعات دالون باشت برای مهار آتش با چرخبال هلی برد خواهند کرد.
برزمند اظهار کرد: با هماهنگی های انجام شده یک فروند هواپیمای آبپاش با حجم 40 هزار لیتر نیز برای اطفای حریق به کمک نیروهای امدادی و مردمی در منطقه اعزام شده است.
وی گفت: آتش سوزی در منطقه دالون باشت از بامداد جمعه آغاز شد و با وجود مهار آن در ظهر جمعه گذشته، این حریق به دلیل وزش باد و وجود کنده های نیم سوخته دوباره شعله ور شد.
وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 60 نیروی امدادی و مردمی برای مهار آتش سوزی در منطقه دالون باشت حضور دارند، گفت: در 24 ساعت گذشته تاکنون 6 مورد آتش سوزی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.
وی بیان کرد: پنج مورد از این آتش سوزی ها با کمک نیروهای امدادی و مردمی و دیگر نهادهای خدمات رسان از جمله جمعیت هلال احمر مهار شده است.
برزمند اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 560 هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد طعمه آتش شده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید