مدارس دولتی حق دریافت وجه در زمان ثبت نام ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 360119
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 04:06
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس دولتی حق دریافت وجه تحت هیچ عنوان از دانش آموزان را ندارند.

اتاق خبر:محمد بطحایی ظهر دوشنبه در نشست خبری مربوط به نام نویسی مدارس تاکید کرد: مدارس دولتی تحت هیچ نامی نباید از دانش آموزان پول دریافت کنند.

وی ادامه داد: زمانی که یک مدیر مدرسه باید برای اعتلای آموزش و فضای تربیتی مدرسه باشد، ناچار شود که برای پرداخت هزینه های آب، برق و گاز مدرسه دست کمک به سوی اولیا دراز کند، فضای تربیتی از فضای اصیل فاصله می گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدرسه ای که گرفتار و آلوده بحث وجه ثبت نام دانش آموزان شود، از ماموریت و رسالت اصلی خود فاصله می گیرد و اگر روزی بتوانیم تمام هزینه های جاری مدارس را پرداخت کنیم باید با اقتدار و حتی با خشونت جلو گرفتن وجه در مدرسه را بگیریم.

بطحایی افزود: دولت به دلایل مختلف امکان تامین همه هزینه های مدارس را ندارد و امروز شاهدیم که برخی مدارس در کشور به دلیل نپرداختن صورتحساب شرکت های خدمات رسان، با قطعی برق و گاز و ... مواجه شده اند.

وی با اشاره به اینکه گرفتن پول دلیل برای عدم نام نویسی دانش آموزان نیست، گفت: هیچگونه دلیلی وجود ندارد که پول گرفتن دلیل نام نویسی دانش آموزان باشد و اگر مردم چنین موضوعی را مشاهده کردند باید اطلاع دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به مدیران مدارس تاکید می کنم که گرفتن وجه بابت کمک به مدرسه را در هنگام دادن کارنامه و ثبت نام دانش آموزان انجام ندهند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید