اقتصاد مقاومتی مهمترین دستور کار دولت است | اتاق خبر
کد خبر: 360299
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 03:13
جهانگیری:
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین دستور کار دولت در سال جاری است گفت: راه اندازی تولید و به حرکت درآوردن اقتصاد و رونق آن مهمترین اولویت دولت است.

به گزارش اتاق خبر، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در سفر به فارس برای افتتاح چند طرح صنعتی و کشاورزی در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این سفر در ارتباط با مسائل استان و مشکلات پیش روی مسئولان و مردم جلسات و گفت و گوهایی خواهیم داشت.
وی افزود: استان فارس از هر نظر استان مهم و تراز اول کشور و استانی بزرگ و پر جمعیت است که از نظر تولیدات کشاورزی نیز استان مهمی است به همین دلیل طرح های کشاورزی در این استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
جهانگیری اظهارداشت: این استان در سالهای اخیر با کم آبی و خشکسالی روبرو بوده است بنابراین مسائل آب استان جزء مهمترین مشکلات آن است که درمورد آن گفت و گوهایی با حضور وزیر نیرو خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طرح های خوبی در زمینه آبیاری نوین اجرا شده که در این سفر هم یک طرح چهار هزار هکتاری که در استان اجرا شده، به بهره برداری می رسد.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به نفت و گاز استان فارس ادامه داد: از نظر نفت و گاز استان فارس جایگاه مهمی دارد و در گاز از نظر ذخائر شاید دومین استان کشور باشد به همین دلیل طرح های مهمی در زمینه استفاده از این منابع وجود دارد.
جهانگیری عنوان داشت: امروز با افتتاح طرح پتروشیمی با سرمایه گذاری دو هزار و 600 میلیارد تومان و حدود 550 مبلیون دلار ارزی و چهار صد میلیارد تومان ریالی سرمایه گذاری شده است که جزء مهمترین طرح های پتروشیمی کشور است.
وی گفت: پتروشیمی از رشته های مهم صنعتی ایران است که استان فارس می تواند یکی از مراکزی باشد که این صنعت در آن توسعه پیدا کند.
جهانگیری افزود: در استان هایی که می روم یکی از کارهایم این است که جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی را با مسئولان هر استان برگزار کنم تا بتوانیم موانع و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، را برطرف کنیم.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید