فدراسیون جهانی بسکتبال: بسکتبالیست‌های جوان ایران در خانه نتیجه می‌خواهند | اتاق خبر
کد خبر: 360409
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 14:58
گزارش FIBA‌ از میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا
فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا اشاره کرده‌ است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بسکتبال ایران از اول مرداد میزبان رقابت‌های جوانان آسیا است و فدراسیون جهانی در گزارشی به این رویداد در تهران اشاره کرده‌ است.

در این گزارش آمده‌است: ایران در آخرین باری که میزبانی یک مسابقه آسیایی را بر عهده داشت موفق نبود. تهران میزبان رقابت‌های نوجوانان آسیا بود که این میزبانی برای شان خوش یمن نشد، اما حالا جوانان ایران امیدوارند در مسابقات زیر ۱۸ سال قاره کهن که در تهران برگزار می‌شود بهتر عمل کنند و نتیجه بگیرند.

ایران در سال ۲۰۱۳ میزبان رقابت‌های نوجوانان آسیا بود که در پایان این رویداد تنها توانست چهار بار طعم پیروزی را بچشد و از رسیدن به جام جهانی نیز بازماند. نوجوانان ایران در آن مسابقات به یک چهارم پایانی رسیدند؛ آن هم به سختی و در نهایت با باخت برابر فیلیپین حذف شدند. در آن رقابت‌ها نوجوانان ایران کارش را با قرار گرفتن در رده ششم آسیا به پایان برد.

حالا ایران میزبان رقابت‌های زیر ۱۸ سال آسیا و انتخابی جام جهانی مصر است. محمدرضا نوری، سرمربی تیم ملی ایران با بازیکنان توانمندی مثل امیرحسین آذری با ۱۹۲ سانتیمتر قد و امیرحسین خندان‌پور، سنتر ۲۰۳ سانتیمتری خود پا به مسابقات قهرمانی آسیا می‌گذارد. آذری که کاپیتان ایران است در جام جهانی زیر ۱۹ سال یونان در سال ۲۰۱۵ نیز حضور داشت و تجربه این رقابت‌ها را نیز دارد و مطمئنا یکی از ستون‌های ایران در مسابقات خواهد بود.

خندان‌پور سنتر بلند قد ایران نیز در کنار خود نفراتی چون مصطفی رضایی، آرمین کمالوند و امیرحسین رضایی‌فر را دارد که می‌توانند به نوری کمک کنند. تیم ایران در مرحله نخست مسابقات بسکتبال قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا با  اندونزی، ژاپن، قزاقستان، لبنان و کره جنوبی هم گروه است. در گروه A هم تیم‌های چین (مدافع عنوان قهرمانی)، فیلیپین، چین تایپه، هند، عراق و تایلند قرار دارند. لبنان و قزاقستان، نخستین حریفان ایران در تهران هستند.

سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان در قاهره را به دست می‌آورند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید