برای اعزام کاروان خوب به المپیک هرکاری لازم بوده را انجام داده‌ایم | اتاق خبر
کد خبر: 360426
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 18:14
کیومرث هاشمی:
رئیس کمیته ملی المپیک، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را یار و یاور ورزش کشور دانست و گفت: دادن روحیه و امید توسط رسانه ها به خصوص رسانه ملی در آستانه اعزام، کار بزرگی است.

كيومرث هاشمي

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیومرث هاشمی صبح امروز در نشست با مسئولین سازمان صداو سیما از رسانه ملی به عنوان فرصتی بزرگ یاد کرد و افزود: این سازمان یار و یاور ورزش کشور است و تیمی که قرار است به المپیک اعزام شود افراد باتجربه ای هستند.

وی  در ادامه از ورزش و المپیک به عنوان  مقوله ای ملی نام برد و یاداور شد: خوشبختانه تمام افراد در این خصوص  اتفاق نظر دارند. واقعیت این است که در عرصه اقتصادی و سیاسی در دنیا موانعی را برای ما به وجود می آورند؛ اما  در عرصه ورزش  این خط قرمز ها را نداریم و به راحتی می توانیم این موانع را پشت سر بگذاریم به این معنی که اگر  ورزشکاری قهرمان شود  همه با هر  ملیتی در برابر او ، پرچم کشورش و سرود ملی اش تمام قد می ایستند و به آن احترام می گذارند. 

رییس کمیته ملی المپیک  به تاکید مقام معظم رهبری برای توسعه ورزش قهرمانی اشاره کرد و توضیح داد: در دهه 60 عده ای  می گفتند اصلا ورزش قهرمانی چیست؟ در حالی که مقام معظم رهبری خود یکی از حامیان توسعه ورزش قهرمانی بودند و تاکید کردند که این کار باید انجام شود چرا که توانمندی اش را داریم و باید آن را به دنیا نشان بدهیم بنابراین ما هم به تبعیت از رهبر و دولت سیاست گذاری و سرمایه گذاری کرده و امیدوارم بتوانیم خواسته هایشان را محقق کنیم.

وی در ادامه سخنانش ضمن ارائه تاریخچه برگزاری بازی های المپیک گزارشی از حضور در ایران در این رویداد بزرگ ارائه کرد و افزود: کمتر از 15 روز دیگر افتتاحیه بازی های 2016 ریو است و ما توانسته ایم تاکنون  63 سهمیه  کسب کنیم.

کیومرث هاشمی با موفق خواندن عملکرد ملی پوشان کشورمان در کسب سهمیه برای حضور در بازی های ریو اظهار داشت: نسبت به ادوار گذشته موفق عمل کردیم. ما توانستهایم رشته والیبال را به رشته های المپیکی که امسال در ریو حضور دارند اضافه کنیم و این نشان میدهد که ورزش کشور پتانسیل رشد در رشته های مختلف را دارد.

وی در ادامه همچنین به تلاش های بانوان در کسب سهمیه المپیک اشاره کرد و افزود : در بخش بانوان اتفاق بسیار خوبی افتاده است. در 15 دوره المپیک و در تاریخ هفتاد ساله، 32 نفر از بانوان کشورمان به این بازی ها اعزام شده اند که اگر میانگین بگیریم این رقم در هر رویداد 2 نفر می رسد این درحالی است که تنها برای المپیک ریو زنان ورزشکار ما 9 سهمیه کسب کرده اند.

رییس کمیته ملی المپیک افزود:  10 هزار و 903 ورزشکار از 206 کشور دنیا در المپیک ریو شرکت می کنند که میلیاردها  بیننده، این رویداد را پیگیری می کنند و  این فرصت خوبی است که از آن برای انجام کارهای فرهنگی بهره مند شویم و صداو سیما هم  می تواند کمک کند.

او در خصوص تاریخ اعزام ورزشکاران ایرانی به بازی های  ریو نیز گفت : اولین گروه ورزشی 7 مرداد اعزام می شوند و این اعزام  تا 31 مرداد ادامه می یابد . کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و جوانان و دولت و مسئولان فدراسیون همه دست به دست هم داده ایم  که یک کاروان خوب به المپیک 2016 اعزام شود و برای این امر هرکاری که لازم بوده انجام شده است.

کیومرث هاشمی  در این نشست عملکرد صداو سیما را نیز مطلوب توصیف کرد و با بیان اینکه ما همواره شما  را کنار خودمان دیده ایم، گفت: دراین فرصت باقی مانده لازم است  چند موضوع درشیوه اطلاع رسانی در دستور کار  قرار بگیرد.
وی دراین خصوص توضیح داد : کاروان اعزامی به بازی های ریو  متعلق به مردم ، نظام و کشور است و اگر هم، موفقیتی کسب شود متعلق  به همه  است و بی تردید اگر موفقیت کسب نکنیم باعث ناراحتی همگان خواهد شد .

رییس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: مردم ما باخت را دوست ندارند و علاقه مند به پیروزی هستند، اما  یک واقعیت  وجود دارد و آن این است که ظرفیت مدال آوری ما  از 14 رشته در 3 یا 4 رشته است. با این تفاسیر در این 15 روز باید کمک کنیم که باعث تضعیف فدراسیون ها نشویم.

او در ادامه حمایت از تصمیم کادر فنی، تقویت روحیه، پرهیز ازنقدهای بیجا، تبیین اثرات حضور بانوان ورزشکاران محجبه، بیان نقاط مثبت کاروان ورزشی و بزرگ نمایی نتایج کسب شده  توسط ورزشکاران باهدف ایجاد نشاط اجتماعی را مورد تاکید قرار داد.

رئیس کمیته ملی المپیک، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را یار و یاور ورزش کشور دانست و گفت: دادن روحیه و امید توسط رسانه ها به خصوص رسانه ملی در آستانه اعزام،  کار بزرگی است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید