ثبت عنوان امیرکبیر در تقویم جهانی افتخار بزرگی است‌ | اتاق خبر
کد خبر: 360599
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 11:32
رئیس فدراسیون اسکواش:
رئیس فدراسیون اسکواش گفت: برگزاری پنج مسابقه پنج هزار دلاری نشان از توانمندسازی استان‌ها دارد.

رییس فدراسیون اسکواش: در سال جاری نیاز به جذب و توسعه منابع داریم

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مسعود سلیمانی بیان کرد: در سال‌های گذشته متاسفانه شاهد بودیم که روسای هیات‌ها برنامه استراتژیکی برای توسعه اسکواش نداشتند و در برخی مواقع حتی در یک مجمع رسمی فدراسیون که با حضور معاون وزیر برگزار می‌شد تمام فکر یک رئیس هیات گرفتن ۶ راکت از فدراسیون بود و نه بیشتر.

وی افزود: چند سال طول کشید تا این طرز تفکر کم کم عوض شد و هیات‌ها به سوی توانمندسازی پیش رفتند. در گذشته تنها یک مسابقه بین‌المللی در جزیره کیش برگزار می‌شد و سایر استان‌ها حتی فکر گرفتن مسابقات بین‌المللی را در ذهن خود نمی‌پروراندند ولی امروز اینگونه نیست و استان‌ها به این توانمندی رسیده‌اند.

سلیمانی اظهار کرد: علاوه بر مسابقات کیش میزبانی پنج استان دیگر از چلنجرهای پنج هزار دلاری افتخار بزرگی است که با برنامه‌ریزی منظم و پیگیری مستمر بدست آمده است.

سلیمانی تصریح کرد: چلنجرهای بین‌المللی چندین مزیت برای کشور دارد که از جمله می‌توان به جلوگیری از خروج ارز از کشور، ثبت نام ایران در تقویم انجمن جهانی واقع در انگلستان، شرکت تعداد بیشتر ورزشکار ایرانی در جداول پیش مقدماتی، مقدماتی و اصلی، افزایش روحیه حرفه‌ای‌گری و گسترش ارتباطات اجتماعی و جلب نظر و توجه رسانه‌ها، مسئولین و برندهای تجاری اشاره کرد.

رئیس فدراسیون اسکواش بیان کرد: هر مسابقه با نام یک شهید بزرگوار یا یکی از بزرگان هر منطقه برگزار می‌شود و بر همین اساس ثبت مسابقات بین‌المللی استان مرکزی با نام امیرکبیر که از مشاهیر این منطقه است در تقویم جهانی افتخاری بزرگ است که موجب می‌شود این شخصیت بزرگ به کشورهای دیگر معرفی شود.

سلیمانی در خصوص وضعیت هیات اسکواش استان مرکزی اظهار کرد: بعد از زحماتی که روسای پیشین این هیات کشیده بودند چندین سال بود که هیات در سراشیبی افتاده بود و دیگر فعالیتی از خود نشان نمی‌داد و همواره دچار حاشیه بود تا اینکه با ورود یک مدیر توانمند در هیات و انتخاب یک تیم اجرایی قوی در کنار خودش علاوه بر اینکه پس از سال‌ها اعتراض‌ها از بین رفت یک هم‌افزایی و عزم راسخی برای پیشرفت در هیات شکل گرفت.

وی افزود: استان مرکزی با توجه به پتانسیل خود و نزدیکی به پایتخت همواره یکی از استان‌های مهم و تاثیرگذار برای فدراسیون بوده است که با تلاش مسئولین، مربیان و ورزشکاران هیات به جایگاه اصلی خود خواهند رسید.

سلیمانی در پایان با اشاره به ضرورت تعامل با رسانه‌ها بیان کرد: متاسفانه هیات برخی استان‌ها تعامل کمی با رسانه‌ها دارند و به نوعی می‌گویند که ما چراغ خاموش فعالیت می‌کنیم، بنده به صراحت اعلام می‌کنم چیزی به نام چراغ خاموش حرکت کردن وجود ندارد و استراتژی فدارسیون و به تبع آن هیات‌های استانی تعامل مستمر و سازنده با رسانه‌هاست.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید