سوریه و حزب‌الله لبنان جنایت شورشیان سوری در حق کودک فلسطینی را محکوم کردند | اتاق خبر
کد خبر: 360731
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1395 - 08:06
دولت دمشق با ارائه درخواست رسمی از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواست تا سر بریدن کودک فلسطینی به دست گروه نورالدین الزنکی را محکوم کنند. حزب الله لبنان نیز این جنایت را محکوم کرد.

به گزارش اتاق خبر، وزارت خارجه سوریه در این درخواست از بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواست تا تمام جنایاتی را که در حق شهروندان سوری و اردوگاه‌های ملت فلسطین در سوریه صورت می‌گیرد و همچنین جنایات وحشیانه‌ای را  که در حق کودک بی‌گناه فلسطینی صورت گرفت، محکوم کنند.

این وزارتخانه در پیام خود خواستار اتخاذ اقدامات لازم در جهت محکومیت کشورها و سازمان‌های حامی تروریسم صورت گیرد و مانع ادامه حمایت از تروریسم شوند.

پیشتر منابع عربی از سر بریدن یک کودک فلسطینی ۱۱ ساله در حومه حلب در شمال سوریه خبر دادند که در همین حال وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در صورت درستی اطلاعات در خصوص سر بریدن این کودک، موارد حمایت از این جنبش را مورد بررسی قرار خواهد داد.

همچنین حزب الله لبنان در بیانیه‌ای جنایت گروه الزنکی که مورد حمایت آمریکا است را محکوم کرد و افزود: این جنایت جنگ فراگیر علیه ملت مظلوم فلسطین را تکمیل می‌کند و کودکان و زنان و افراد پیر را در هر مکان هدف قرار می‌دهد این اقدام تروریستی و تصویربرداری از آن و مباهات به آن دال بر تروریسم جنایتکاری است که ویژگی گروه‌های کشتار و خونریزی است که در سوریه تحت عنوان مخالفان فعالند و تلاش برخی سازمان‌ها در منطقه و جهان در راستای حذف صفت جنایتکار از این گروه‌هاست. سر بریدن این کودک در ملأ عام لکه ننگی بر پیشانی تروریست‌ها و تمامی کسانی است که در قبال آن سکوت می‌کنند.

منبع: ایسنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید