مقصودلو موفق‌ترین چهره ایران در جام ستارگان بود | اتاق خبر
کد خبر: 360814
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1395 - 01:01
قائم‌مقامی:
استاد بزرگ شطرنج ایران اظهار کرد موفق‌ترین چهره ایران در این مسابقات جام ستارگان، پرهام مقصودلو بوده است.

احسان قائم مقامی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مسابقه‌های شطرنج بین المللی جام ستارگان در شهر بندر انزلی استان گیلان برگزار شد. 

در همین رابطه احسان قائم مقامی اظهار کرد: مسابقات با کیفیت بسیار بالایی برگزار شد و قوی‌ترین مسابقات شطرنج تاریخ ایران بود که واقعا با میزبانی خوب سازمان منطقه آزاد انزلی، به بهترین نحو ممکن و بدون هیچ مشکلی برگزار شد. بازیکنان شرکت کننده در این مسابقات، دستاوردهای بسیار خوبی داشتند و با تجربه بسیار خوبی از این مسابقات خارج شدند.

استاد بزرگ شطرنج ایران در ادامه تصریح کرد: اعضای شطرنج تیم ملی کشورمان با اینکه از ترکیب سنی خیلی پایین تشکیل شده بود اما خیلی خوب توانست در این مسابقات نتیجه بگیرد. چهره هایی مثل پرهام مقصودلو، آرین غلامی و شاهین لرپری زنگنه نیز افزایش درجه بین المللی قابل قبولی داشتند.

قائم مقامی ادامه داد: با وجود اینکه با ۳٠ - ۴٠ درصد انرژیم نمی‌توانستم پشت میز مسابقه حاضر بشوم، مسابقه خوبی را پشت‌سر گذاشتم و در مجموع بیست بازی که داشتم، تنها یک شکست در کارنامه ام بود. فکر می کنم نتوانستم نتایج لازم را بگیرم اما در مجموع توانستم ۱۳ واحد در بخش کلاسیک و ۱۶ واحد در بخش برق آسا افزایش درجه داشته باشم. موفق‌ترین چهره ایران در این مسابقات اما پرهام مقصودلو بود. ایشان توانست با افزایش ۴۶ واحد درجه بین المللی، عنوان استاد بزرگی شرایط خود را احراز کند و ان‌شاءالله در اولین کنگره فدراسیون جهانی به عنوان استاد بزرگی شطرنج نائل خواهد شد.

قائم مقامی ادامه داد: مقصودلو توانست رکورد استاد بزرگی شطرنج ایران را که متعلق به خودم بود، بشکند. امیدوارم نونهالان و نوجوانان بتوانند روز به روز بهتر عمل کنند تا خیلی زود رکورد پرهام عزیز هم شکسته شود. به واقع این اتفاق دور از ذهن نیست چراکه بازیکنان ۱۳ - ۱۴ ساله ما آنقدر در صحنه های بین المللی خوب ظاهر می شوند که می‌توانیم در آینده از این عزیزان بیشتر بشنویم.

وی یادآور شد: تقدیر ویژه ای دارم از سازمان منطقه آزاد انزلی، فدراسیون شطرنج، هیئت شطرنج استان گیلان و اداره ورزش و جوانان گیلان تمام تلاش‌شان را به کار گرفتند تا بهترین شرایط ممکن را برای برگزاری این دیدارها فراهم کنند. فکر می‌کنم بیشتر شرکت کننده ها از برگزاری مسابقات رضایت کامل را داشتند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید