تساوی ایران برابر اتریش با یک تصمیم اشتباه | اتاق خبر
کد خبر: 361078
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1395 - 22:55
المپیاد شطرنج نوجوانان
تیم ملی شطرنج زیر ۱۶ سال ایران در دومین دیدار خود برابر تیم نه چندان مطرح اتریش به تساوی دست یافت.

علیرضا فیروزجاه - شطرنج

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ملیپوشان شطرنج ایران که در نخستین دیدار خود تیم دوم اسلواکی را قدرتمندانه شکست داده بودند در دومین دیدار برابر تیم اتریش در حالی به تساوی دست یافتند که با تصمیم خسرو هرندی کاپیتان تیم آرش طاهباز در ترکیب قرار نگرفته بود. پرهام مقصودلو و علیرضا فیروزجاه نمایندگان پیروز ایران بودند و آرین غلامی و آناهیتا زاهدی فر شکست خوردند.

تنها دختر حاضر در ترکیب تیم با ریتینگ ۲۰۹۵ جایگزین آرش طاهباز با ریتینگ ۲۴۰۶ شد اما از پس حریف قوی تر خود (۲۱۴۳) بر نیامد تا ایران وضعیت بدی پیدا کند.

آرین غلامی (۲۴۵۴) هم برابر حریفی به مراتب ضعیف تر از خود (۲۲۸۴) عملکرد خوبی نداشت و شکست خورد تا دومین باخت برای ایران ثبت شود.

پرهام مقصودلو در ادامه نتایج خوب خود هر چند حریفش  را شکست داد تا با افزایش ریتینگ خود به ۲۵۶۶ مرد شماره یک شطرنج ایران شود. علیرضا فیروزجاه نیز با وجود وضعیت نه چندان خوبی که برابر حریف داشت به برتری رسید تا ایران حداقل بازنده این بازی نباشد. نتیجه این دیدار  ۲-۲ مساوی شد اما یک پیروزی مسلم با چینش اشتباه ترکیب از دست رفت.

شاید منطقی تر به نظر می رسید که کادر فنی برای فرصت بازی دادن به آناهیتا زاهدی فر دیدار آسان تری را انتخاب کند که شکست احتمالی او باعث باخت یا تساوی نشود. چرا که بسیاری از تیم ها روی میز چهار بازیکن با ریتینگ زیر ۲۰۰۰ دارند و در چنین شرایطی بازی دادن به زاهدی فر چندان مشکل ساز نبود.

تیم شطرنج زیر ۱۶ سال ایران با ۴ بازیکن اصلی به نامهای پرهام مقصودلو، آرش طاهباز، علیرضا فیروزجاه و آرین غلامی و یک بازیکن ذخیره به نام آناهیتا زاهدی فر با حضور خسرو هرندی به عنوان مربی در المپیاد زیر ۱۶ سال جهان شرکت کرده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید