فدراسیون جهانی درباره محرومیت وزنه‌برداری روسیه از المپیک تصمیم می‌گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 361678
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 18:53
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بعد از مشورت با کمیته‌ بین‌المللی المپیک و آژانس جهانی ضد دوپینگ درباره حضور وزنه‌برداران روسی در المپیک تصمیم گیری می‌کند. این در حالی است که پیش از این دو سهمیه المپیک از روسیه گرفته شده است.

الکسی لوچف

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کمیته‌ بین‌المللی  المپیک در تصمیمی اعلام کرد که کل کاروان روسیه از المپیک محروم نمی‌شود، اما هر فدراسیونی باید به صورت جداگانه درباره ورزشکاران روسی تصمیم گیری کند. این در حالی است که کمیته‌ بین‌المللی المپیک قوانینی برای دادن مجوز حضور در المپیک به ورزشکاران روسی وضع کرده است.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بعد از منتشر شدن این قوانین اعلام کرد که نیاز به شفاف سازی درباره این قوانین وجود دارد ، زیرا ممکن است اشتباه‌هاتی پیش بیاید.  فدراسیون جهانی بعد از دریافت جواب از کمیته‌ بین‌المللی  المپیک تصمیم نهایی درباره روسیه را می‌گیرد.

پیش از این نیز روسیه به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین ضد دوپینگ دو سهمیه وزنه‌برداری المپیک را از دست داده بود. بعد از بررسی دوباره نمونه های المپیک پکن و لندن نیز که سه نمونه مثبت دوپینگ از سوی روسیه پیدا شده است فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام کرده که روسیه را 12 ماه محروم خواهد کرد، اما زمان این محرومیت هنوز مشخص نشده است.

نمونه B آزمایش دوپینگ مارینا شانیوا و نادژدا اوستیوخینا در  المپیک پکن و آپتی اوخادوف در  المپیک لندن مثبت شده است.

به علاوه دوپینگ الکسی لوچف، وزنه‌بردار سنگین وزن روسیه که در مسابقات قهرمانی جهان 2015 مدال طلا کسب کرده بود نیز مثبت شده است و او چهار سال محروم شده است.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید