الحوثی انکار محاصره مردم یمن توسط عربستان را ادعایی پوچ دانست | اتاق خبر
کد خبر: 362230
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1395 - 02:44
'محمد علی الحوثی' رئیس کمیته عالی انقلابی جنبش انصار الله یمن، ادعای ائتلاف عربستان در انکار محاصره یمن توسط عربستان، پس از تقسیم بندی بین المللی آن از سوی سازمان ملل به درجه زیر خط گرسنگی را پوچ خواند.

اتاق خبر- 'المسیرة' الحوثی گفت: حقیقت این است که ائتلاف عربستانی آمریکایی متجاوز با محاصره مردم یمن قصد کشتن آن را از طریق تداوم محاصره ظالمانه، جلوگیری از ورود کالاها وکمک ها، منع فروش نفت صادراتی، بستن حساب های مالی جهت جلوگیری از عملیات حواله پولی، منع تقویت ذخایر بانکی و واردات و جلوگیری از تقویت ذخایر محلی بانک ها در خارج و باز پرداخت حق دیگران را دارد.
وی افزود: ائتلاف عربستان توافق درباره تقویت ذخایر بانکی یمن از طریق باز پرداخت میلیون ها ریال سعودی که از یمن به بانک بحرین حواله شده بود را برهم زد و اموال یمن را در بحرین بلوکه کرد.
رئیس کمیته انقلابی عالی یمن از رسانه های عربی و بین المللی بی طرف و سازمان های بین المللی که حقیقت، حقوق بشر،عدالت وصلح در جهان برای آنها اهمیت دارد دعوت کرد با سفر به یمن از نزدیک با واقعیت تجاوز عربستان به یمن و محاصره ظالمانه آن طی یک سال ونیم گذشته آشنا شوند.
وی تاکید کرد دعوت برای همه رسانه های آزاد جهت روشن شدن حقیقت و انتقال آن به جهان همگانی است.
الحوثی اظهار امیدواری کرد سازمان های بین المللی بی طرف بتوانند موضع جدی نسبت به محاصره ظالمانه مردم یمن و پیروزی ارزش های انسانی و مشارکت در حفظ صلح و امنیت جهانی که تروریسم و اشرار در پی نابودی آن هستند بردارند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی از برخی کشورهای عربی بخصوص امارات و با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن منصور هادی ربه رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و مجروح شدن دهها هزار تن و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید