آژانس بین المللی انرژی اتمی درز هرگونه اطلاعات مربوط به برنامه اتمی ایران را رد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 362232
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1395 - 03:13
آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای، درز یک سند محرمانه مربوط به توافق هسته ای ایران توسط این نهاد را رد کرد.

به گزارش اتاق خبر، در این بیانیه که در تارنمای آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر شد آمده است: هفته جاری نامه ای از ایران در خصوص درز احتمالی بخشی از سند اعلامیه اولیه پروتکل الحاقی ایران توسط آژانس را دریافت کردیم.
این بیانیه می افزاید: آژانس به این نامه (ایران) پاسخ داده و قویا با آن مخالفت کرده است و هرگونه اظهار نظری را در خصوص درز بخشی از سند اعلامیه اولیه پروتکل الحاقی ایران توسط آژانس رد می کند.
بر اساس این گزارش، آژانس در بیانیه منتشره هرگونه اظهاراتی را که این ذهنیت را بوجود آورد که این نهاد بین المللی هرگونه اطلاعاتی در مورد اعلامیه منتشر کرده باشد، رد کرده است.
به دنبال انتشار بخش هایی از یک سند مرتبط با توافق هسته ای در خصوص برنامه بلندمدت غنی سازی ایران توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام های کشورمان اعلام کردند که به درز این سند اعتراض خواهند کرد.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بخش هایی منتشر شده که محرمانه بوده و قرار بوده محرمانه بماند. تلقی ما این است که از آژانس درز کرده است. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در این مورد گفت: قصد نداریم خودمان این برنامه را اعلام کنیم اگر خودشان اعلام کردند اولا خلف وعده است و دیگر اینکه با انتشار آن مردم ما مطلع می شوند ما چه پیش بینی های درست و مناسبی برای توسعه صنعت هسته ای کشورمان داشته ایم.
منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید