سیلاب450 میلیارد ریال به بخش های زیربنایی جنوب استان خسارت وارد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 362703
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 08:30
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های شدید چند روز گذشته 450 میلیارد ریال به بخش های کشاورزی و زیربنایی شهرستان های ایرانشهر، خاش، مهرستان و سیب سوران واقع در جنوب استان خسارت وارد کرده است.

اتاق خبر:غلامرضا اربابی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بروز ناپایداری های جوی ناشی از پدیده مونسون از سوم تا 10 مرداد جاری سبب جاری شدن سیلاب و در نتیجه وارد آمدن خسارت به بخش های کشاورزی، راههای روستایی، پل ها، معابر شهری، شبکه های برق، واحدهای مسکونی و غیره در برخی شهرستانهای جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه ایرانشهر، مهرستان، خاش و سیب سوران شد.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت شاهد از جان باختن 6 نفر از مردم شهرستان های ایرانشهر و مهرستان به دلیل غرق شدن در رودخانه فصلی، تخریب دیوار و برق گرفتگی بودیم.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: نجات 29 نفر از شهروندان ایرانشهری در مسیر رودخانه های دامن، ابتر و خیرآباد و همچنین اعضای یک خانواده چهار نفره در این شهرستان از جمله اقدامات نیروهای امدادی در این مدت بوده است
اربابی گفت: برخی جاده های جنوب استان از جمله ایرانشهر- خیرآباد، ایرانشهر- مهرستان و مهرستان- سرباز در این مدت چندین بار به علت شدت بارندگی ها و طغیان رودخانه های فصلی مسدود که با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.
وی همچنین از بازگشایی مسیر مسدود شده 38 روستای قصرقند ناشی از طغیان رودخانه کاجو در این شهرستان تا عصر امروز خبر داد و افزود: مسیر ارتباطی این روستاها از جمعه شب مسدود شده بود که از امروز با فروکش کردن آب رودخانه عملیات بازگشایی این مسیرها آغاز شده است.
به گفته رضا آزاد منش کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان بیشترین بارندگی های این مدت به ترتیب در شهرستان های ایرندگان خاش با 73 میلی متر، مهرستان با 58 میلی متر، نیلگان خاش با 51 میلی متر و بهشت آباد بمپور با 49 میلی متر باریده است.
سیستان وبلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره ایران) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و دمای زیاد هوا، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی همواره وجود دارد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید