«پری» نمایشی در خصوص گروهی از مطربان دوره قاجار | اتاق خبر
کد خبر: 362988
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 06:54
زارعی گفت: «پری» نمایشنامه کاملا ایرانی است و درباره یک گروه مطربی در دوران ناصر الدین شاه است.

اتاق خبر - شادی پشنگ: پری عنوان نمایش جدیدی است که آزاده زارعی بازیگر جوان و نام آشنای هنر هفتم در آن به ایفای نقش پرداخته است نمایشنامه ای وطنی که قرار است در فاصله ای نه چندان دور نمایش داده شود. به نظر می رسد روند رو به رشد این هنرپیشه در نیمه دوم سالجاری همچنان ادامه خواهد داشت و پیش از پایان امسال می بایست خبرهای دیگر و جدیدتری در خصوص بازی در نقشهایی جدید از وی بشنویم.

در همین زمین فارس نوشته است: آزاده زارعی که مخاطبان او را در نقش «باران» در سریال آوای باران به خوبی می شناسند به تازگی ایفای نقش در تئاتر «پری» را عهده دار شد. وی درباره نمایشی که قرار است به زودی اجرا شود گفت: نمایشنامه «پری» کاملا ایرانی است  و با سبک و سیاق نمایشهای  ایرانی آماده شده است . این نمایشنامه توسط  خیراله تقیانی پو نوشته شده است که تبحر خاصی در حوزه نگارش آثار  آئینی سنتی  دارد و در میان اهالی تئاتر شناخته شده است.

خبرگزاری فارس: «پری» نمایانگر گروهی مطرب در دوران ناصر الدین شاه

وی درباره داستان این نمایش توضیح داد : این نمایش درباره یک گروه مطربی در دوران ناصرالدین شاه است و در  گروه مطرب ها  نقش یکی از اعضای این گروه را به عهده دارم ، به دلیل تنوع نقش هایی که بازی می کنم تفاوت در بازی ام به وضوح دیده می شود و بار ملودرام عاشقانه کار برعهده من است.

بازیگر فیلم «اکباتان» ادامه داد : امیر غفار منش در دنیای تصویر بیشتر شناخته شده اما  ریشه اصلی او در تئاتر است از این جهت به این فضا اشراف دارد در ابتدا که از زمان اجرا اطلاع پیدا کردم برایم جای تعجب داشت  که در مدت زمان  18 روز بخواهیم این نمایش را روی صحنه ببریم اما  با همدلی گروه و کار خوب آقای غفارمنش این اتفاق خواهد  افتاد و از 21 مردادماه در تالار حافظ کار روی صحنه می رود.

زارعی در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی که حمایت مسئولان از تئاتر کم و کمتر می شود حضور افرادی مانند حمیدرضا علی نژاد که بدون چشم داشت مالی  صرفا با دغدغه فرهنگی  روی کار سرمایه گذاری می کنند و تنها به امید روشن نگه داشتن چراغ تئاتر این کار را انجام می دهند غنیمت است.

وی در خاتمه درباره محل تمرین گروه گفت: برای این که زمان زیادی را به تمرین اختصاص دهیم در یک استودیو تمرین می کنیم تا بتوانیم کار را از روی 21 مردادماه تا 18 شهریورماه در تئاتر حافظ روی صحنه ببریم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید