بازداشت 4 افسر ترکیه در استان سینای شمالی مصر | اتاق خبر
کد خبر: 363171
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 00:31
منابع آگاه مصری از بازداشت چهار افسر وابسته به دستگاه اطلاعاتی ترکیه در استان سینای شمالی توسط نیروهای امنیتی این کشور خبر دادند.

اتاق خبر: نیروهای امنیتی مصر چهار افسر وابسته به دستگاه اطلاعاتی ترکیه با نام های 'اسماعیل علی بال'، ضیاءالدین محمد ادو، باکوش الحسینی و عبدالله الترکی را بازداشت کردند.
منابع مصری افزودند که این افسرهای اطلاعاتی ترک برای همکاری و کمک به گروه های تروریستی در استان سینای شمالی وارد این استان شده اند.
نیروهای مصری در استان سینای شمالی در حال مبارزه با گروه های تروریستی موسوم به «ولایت سینا» هم پیمان با داعش هستند.
در حال حاضر چند گروه تروریستی در شبه جزیره ناآرام مصر فعال هستند که برجسته ترین آنها گروه تروریستی ولایت سینا است که در سال 2014 میلادی با گروه تروریستی داعش بیعت کرد.
از زمان برکناری محمد مرسی رییس جمهوری وابسته به اخوان المسلمین مصر در نیمه سال 2013تاکنون، صدها نیروی ارتش و پلیس در حملات عناصر افراطی کشته شده اند.
گروه های تندرو فعال در این منطقه ناآرام از جمله ولایت سینا و گروه «اجناد مصر» مسوولیت بیشتر حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به عهده می گیرند.
ارتش مصر نیز برای مقابله با تروریست ها در سینا، عملیات گسترده نظامی را از چند ماه گذشته در این منطقه آغاز کرده است و با بهره گیری از جنگنده های «اف 16»، بالگرد های آپاچی و خودروهای زرهی، اماکن تجمع و پایگاه های تروریستی را هدف قرار می دهد.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید