نگرانی عمومی از جرم و جنایت به نفع دونالد ترامپ است | اتاق خبر
کد خبر: 363349
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 16:43
واشنگتن پست:
روزنامه واشنگتن پست آمریکا نوشت که نگرانی عمومی از افزایش جرم و جنایت در آمریکا به دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری اجازه می دهد که به لفاظی های خود درباره احیای نظم و قانون ادامه دهد.

به گزارش اتاق خبر، اوباما و همفکرانش استدلال می کنند که حتی با کاهش مجازات ها می توان با مشکل جرم و جنایت برخورد کرد اما آنان در برابر روایت متضادی از سوی دونالد ترامپ قرار گرفته اند که جنایت رو به افزایش است و نظم و قانون باید احیا شود.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی ماه گذشته (ژوییه) خود در کنوانسیون دمکرات ها گفت: نرخ جرم و جنایت در آمریکا همانند چند دهه گذشته پایین است.
با این حال جامعه آمریکا آشکارا درباره جرم و جنایت نگرانی دارد و این مساله به ترامپ اجازه می دهد که لفاظی های خود را درباره لزوم احیای نظم و قانون ادامه دهد.
یک نظرسنجی در آوریل 2016 نشان می دهد که 53 درصد آمریکایی ها تا حد زیادی نسبت به جرم و خشونت نگران هستند که بالاترین حد در 15 سال گذشته است از این رو باید دید آمار واقعی چه چیزی را نشان می دهد.
به نوشته واشنگتن پست، اکثر کسانی که ادعاهای ترامپ را درباره میزان جرم و جنایت رد می کنند به هیچ آماری فراتر از سال 2014 اشاره نمی کنند این درحالی است که این آخرین سالی است که آمار دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) درباره آن بطور کامل در دسترس است.
اف بی آی در ژانویه 2016 آمار جرم و جنایت در شش ماه نخست سال گذشته را اعلام کرد که این آمار افزایش قابل ملاحظه در جرم و جنایت را نشان می دهد. بر اساس این آمار، قتل و جنایت در سرتاسر آمریکا 6.2 درصد و تجاوز نیز 9.6 درصد افزایش داشته است.
هر چند این آمار به عنوان «اولیه» طبقه بندی شده است اما آمار 2015 'اف بی آی' بطور مستقیم از بیش از 70 درصد آژانس های انتظامی مشارکت کننده گردآوری شده است. این آمار تنها از این جنبه اولیه محسوب می شود که مربوط به شش ماهه نخست سال است و در مقایسه با شش ماهه نخست پیش از آن آمار معتبری است.
نویسندگان این مطلب واشنگتن پست خاطرنشان کردند که تحلیل خود آنان از 20 شهر بزرگ که بر مبنای آمار ادارات پلیس انجام شده است نشان می دهد که جنایت بطور کلی در حال افزایش است هر چند که این روند در سرتاسر کشور یک نواخت نیست. اما در مقایسه با آمار پایین سال 2014 ، برخی از جرایم خشونت آمیز با نرخ هشدار دهنده ای رو به افزایش است. به عنوان نمونه ، از سال 2014 به این سو ، جنایت خشونت آمیز در لس آنجلس 47 درصد، در بالتیمور 26 درصد و در دالاس 23 درصد افزایش یافته است. در شهر نیویورک در دو سال گذشته قتل حدود 6 درصد و تجاوز 10 درصد افزایش داشته است. بنا بر آمار موجود، جرایم خشونت آمیز دست کم در اکثر شهرهای بزرگ در حال افزایش است.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی روز پنجشنبه 21 ژوییه (31 تیر) در کنوانسیون جمهوریخواهان هنگام پذیرش نامزدی این حزب، گفت: چند دهه پیشرفت در زمینه کاهش جرم و جنایت در آمریکا به دلیل کاهش اقدامات دولت فعلی در زمینه اجرای قانون، در حال معکوس شدن است.
ترامپ افزود: جنایت در سال گذشته در 50 شهر بزرگ آمریکا 17 درصد افزایش یافت که این بیشترین میزان افزایش جنایت در مدت 25 سال گذشته است.
در پایتخت نیز میزان قتل 50 درصد افزایش داشته است.
آمار قتل در بالتیمور 60 درصد افزایش یافته و در شیکاگو (شهر محل سکونت اوباما قبل از ریاست جمهوری) تنها در سال جاری بیش از دو هزار نفر در تیراندازی کشته شدند. از زمان به قدرت رسیدن اوباما تاکنون در منطقه شیکاگو نیز حدود چهار هزار نفر کشته شده اند.
ترامپ همچنین با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه هر دولتی دفاع از جان شهروندان است، گفت: از 20 ژانویه 2017 (زمان شروع به کار رئیس جمهوری جدید) امنیت در کشور احیا خواهد شد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید