تشکیل نخستین اتحادیه صنفی زرشک و زعفران در قائنات | اتاق خبر
کد خبر: 363353
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 16:30
نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان جنوبی شهرستان قائنات از تشکیل نخستین اتحادیه زرشک و زعفران در قائنات خبر داد.

اتاق خبر: حسن مالکی نژاد افزود: زعفران یکی از محصولات مهم و استراتژیک ملی است و زعفران تولیدی قائنات دارای بهترین کیفیت در دنیا است که برای نخستین بار در اتاق اصناف قائنات اتحادیه صنفی زرشک و زعفران امسال با ۱۴۰عضو شروع به کار کرده است.

وی تصریح کرد: تا پایان سال ۹۵ تعداد اعضای اتحادیه زرشک و زعفران به ۳۰۰ عضو خواهد رسید.

مالکی نژاد اظهار کرد: در سال ۹۴ حدود ۱۷ تن و ۶۰۰ کیلوگرم برداشت خشک محصول زعفران قائنات بود که نسبت به سال ۹۳ نزدیک به  ۳ تن و ۶۰۰ کیلو افزایش داشت ضمن اینکه در سال قبل چهار هزار و ۳۴۰ تن نیز زرشک برداشت شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال ثبت برند محصول زرشک و زعفران قائنات هستیم، افزود: به دلیل مرغوب بودن محصولات قائنات بخش های دیگر نیز محصولات خود را با برند قائنات به فروش می‌رسانند که برای جلوگیری از این اقدام به دنبال ثبت نهایی برند قائنات هستیم تا دیگر شاهد این اقدامات نباشیم.

مالکی نژاد تصریح کرد: برند جدید قائنات دارای هولوگرام و کدرهگیری است و باعث می شود تا شرکت های دیگر نتوانند برند قائنات را کپی و از آن سوء استفاده کنند.

نماینده اتاق اصناف ایران در قائنات تاکیدکرد: یکی دیگر از ضعف‌های دیگر دربخش تولید زعفران و زرشک نبود بخش بسته بندی هست که تاثیر بسزایی را در بخش فروش و صادرات محصولات دارد . تاکنون در این بخش سرمایه گذاری نداشته‌ایم به گونه‌ای که افغانستان زعفران تولیدی ما را بسته بندی و با برند کشور خود صادر می کند و اکنون بر آن هستیم تا شرکت بسته بندی محصولات را نیز در قائنات تاسیس کنیم.

منبع: اتاق اصناف

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید