عکس سلفی برای سارقان دردسر شد | اتاق خبر
کد خبر: 363389
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 22:25
عکس سلفی عاملان زورگیری از زوج جوان آنان را به دام انداخت.

به گزارش اتاق خبر،سرهنگ حمید رزمخواه رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی مردی جوان مبنی بر زورگیری از وی و همسرش در محدوده بلوار دکتر حسابی منطقه قاسم آباد با توجه به حوزه جغرافیایی جرم موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پایگاه غرب پلیس آگاهی مشهد قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد که وی و همسرش در حال پیاده شدن از داخل خودرو در جلو منزلشان بودند که سه جوان موتورسوار با تهدید سلاح سرد کیف حاوی مدارک، گوشی تلفن همراه و مقادیری طلا و جواهر را از دست همسر و داخل خودرو آنها سرقت کردند.
سرهنگ رزمخواه اظهار داشت: تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری افراد زورگیر ادامه داشت تا اینکه گوشی تلفن همراه مسروقه توسط شهروندی در محدوده سرقت پیدا شد.
کارآگاهان پلیس آگاهی پس از بررسی تصاویر ضبط شده تلفن همراه با همکاری زوج مالباخته سارقان را که با گوشی سرقتی عکس سلفی گرفته بودند شناسایی کردند.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از یک سری تحقیقات گسترده میدانی محل اختفای سارقان را در محدوده بلوار صدمتری شناسایی و آنها در صبح روز گذشته در حالی که با یک دستگاه وانت نیسان در حال خارج شدن از مخفیگاهشان بودند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.
وی اظهار داشت: متهمان در بازجویی های صورت گرفته در مواجهه با مالباخته و مستندات کشف شده به زورگیری اعتراف کرده که با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از آنها برای کشف دیگر جرایم احتمالی ادامه دارد.

**جنس های خریداری شده به صاحبانش نرسید
رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی با راه اندازی سایت های جعلی درگاه بانکی اقدام به کپی برداری غیر مجاز از اطلاعات حساب کاربری قربانیان خود می کرد و به این بهانه جنس هایی می فروخت اما هیچ کالایی به مشتریان ارسال نمی شد.
سرهنگ سیدموسی حسینی گفت: کارشناسان پلیس فتا استان فارس هنگام رصدهای خود در فضای مجازی متوجه سایتی شدند که به عنوان فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش لوازم جانبی رایانه فعالیت خود را انجام می دهد و برای پرداخت وجه جنس خریداری شده بوسیله مشتریان خود از درگاه جعلی بانکی استفاده می کند و در آخر هیچ جنسی برای مشتریان که همانا قربانیان او بودند، نمی فرستد.
وی ادامه داد: متاسفانه در چند سال گذشته عده ای افراد سودجو برای کسب درآمد غیر مشروع خود اقدام به طراحی سایت هایی کرده اند که شبیه به سایت های شناخته شده و یا درگاه های اصلی بانک ها می باشند اما در واقع این تارنما ها جعلی بوده و فرد کلاهبردار با طراحی غیرمجاز خود اقدام به سرقت اطلاعات حساس کاربران می کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: یکی از وظایف پلیس فتا گشت زنی و رصد فضای مجازی می باشد که بلافاصله پس از روئیت موارد مجرمانه، با اقدامات فنی خود پس از شناسایی بزه کاران با عوامل خاطی طبق قوانین برخورد می کند.

**کشف 3 هزار و 50 قطعه سکه تقلبی
با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ازنا ، چهار نفر کلاهبردار سکه های عتیقه تقلبی دستگیر و سه هزار و 50 سکه از آنان کشف شد .
سرهنگ علی احمدی تبار جانشین فرمانده انتظامی لرستان ، گفت : در پی مراجعه دو نفر به پلیس آگاهی شهرستان ازنا ، مبنی بر سی میلیون ریال کلاهبرداری از طریق فروش سکه های عتیقه تقلبی ، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت .
وی افزود: ماموران در عملیاتی ضربتی چهار نفر کلاهبردار سکه های عتیقه تقلبی را دستگیر و از آنان تعداد سه هزار و 50 قطعه سکه تقلبی کشف کردند .
جانشین انتظامی لرستان گفت : متهمان به بزه انتسابی معترف و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند .

**کشف میلیاردی لوازم آرایشی قاچاق
ماموران انتظامی بانه موفق به کشف یک میلیارد و 200 میلیون ریال لوازم آرایشی قاچاق در آن شهرستان شدند.
ماموران یگان امداد این شهرستان حین گشت زنی در بلوار مرزبانان بانه به یک دستگاه خودرو مشکوک و در بازرسی از آن مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق کشف کردند.
ماموران با انتقال این محموله قاچاق به داخل یگان و شمارش آن تعداد 6 هزار و 375 قلم انواع لوازم آرایشی با مارک و برندهای معروف به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون ریال کشف کردند.
خودرو حامل کالای قاچاق به پارکینگ منتقل شد و پرونده ای در این زمینه تشکیل و به مراجع قانونی ارجاع شد.

**دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری عامل هتک حیثیت در فضای مجازی خبرداد.
سرهنگ کوره بلاغی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر درج مطالب توهین آمیز و عکس های خصوصی
در یکی از شبکه های اجتماعی توسط فرد یا افرادی نامعلوم و همچنین تهدید وی به انتشار تصاویر خصوصی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
کوره بلاغی افزود: ماموران با انجام بررسی های فنی و تحقیقات گسترده ،فردی را در این زمینه شناسایی و پس اخذ مجوز از مقام قضائی ، متهم را دستگیر کردند.
این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی به جرم خود معترف و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی اعلام کرد .
کوره بلاغی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد، گفت : کاربران دقت داشته باشند که عکس های شخصی خود را در سایت های عمومی ،تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی دوستان خود قرار ندهند ،چرا که ممکن است افرادی که با ایشان رابطه کاری یا دوستی موجبات آشنایی و اعتماد را فراهم ساخته و در کوچکترین اختلافات به جهت ضربه زدن یا انتقام گیری اقدام به انتشار تصاویرشان کنند.

**کشف 113 راس دام فاقد مجوز
فرمانده انتظامی شهرستان بوئین زهرا از کشف 113 راس دام فاقد مجوز حمل از یک دستگاه خودروی کامیون 'ولوو' در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسین علیان نژاد اظهار داشت: ماموران یگان امداد این فرماندهی در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی باری کامیون ' ولوو ' حامل بار دام مشکوک و آن را متوقف کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: در بازرسی ماموران از خودرو تعداد 113 راس گوسفند که بدون مجوز اداره بهداشت و حمل بود کشف شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی احشام مکشوفه 560 میلیون ریال است گفت: دام کشف شده که از استان اردبیل به تهران بارگیری شده بود تحویل اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

**انهدام باند قاچاق مواد مخدر و کشف 180 کیلوگرم تریاک
فرمانده انتظامی استان همدان از انهدام باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و دستگیری تمام اعضای باند حرفه ای 6 نفره و کشف 180 کیلو گرم تریاک خبر داد.
سردار حاجی محمد مهدیان نسب گفت: در پی تلاش های اطلاعاتی روی یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر که به صورت سازمان یافته اقدام به انتقال مواد مخدر از شرق کشور به استان های غربی کشور می کرد موضوع در دست بررسی کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از صحت وسقم موضوع، شب گذشته با توجه به اشراف اطلاعاتی بر روی شیوه و شگرد اعضای باند و با هدایت اطلاعاتی و عملیاتی در یک عملیات مشترک و هوشمندانه کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان های نهاوند ، ملایر ، تویسرکان با همکاری عوامل پلیس راه و پلیس امنیت عمومی استان و به کارگیری اصل غافلگیری ،تمام اعضای باند را که شامل 6 نفر قاچاقچی بودند دستگیر کردند.
مهدیان نسب اذعان داشت: چهار دستگاه خودرو از این باند توقیف و یک محموله 180 کیلوگرمی مواد مخدر تریاک در این عملیات کشف شد.

**کشف 400 کیلو تریاک و حشیش در عملیات پلیس
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد از عملیات ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر و کشف 380 کیلو تریاک، 20 کیلو حشیش و دستگیری چهار نفر از سوداگران مرگ در این استان خبر داد.
سرهنگ محمدحسین ستوده نیا گفت: در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ و باندهای واردکننده موادافیونی، ماموران پلیس این استان از خبری پیرامون بارگیری و حرکت قاچاقچیان با یک محموله موادمخدر از جنوب شرق کشور به سمت پایتخت مطلع شدند.
وی ادامه داد: با توجه به دریافت این خبر تیم های عملیاتی از ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان مهریز و دسته رزمی شهیدشاهدی تشکیل و کنترل محورهای مواصلاتی را در دستور کار قرار دادند.
ستوده نیا گفت: روز گذشته سه دستگاه خودروی سواری حامل موادمخدر در مسیرهای موردنظر مشاهده و ماموران پلیس دستور ایست را صادر کرده و با انجام یک عملیات ضربتی، خودروهای مربوط به سوداگران مرگ را متوقف کردند.
سرهنگ ستوده نیا افزود: در این عملیات 400 کیلو انواع موادمخدر شامل 380 کیلو تریاک و 20 کیلو حشیش کشف، چهار نفر از سوداگران مرگ دستگیر و سه دستگاه خودروی سواری پژو 405 از آنها توقیف شد.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد در خاتمه تصریح کرد: قاچاقچیان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

**توقیف 16 کانتینر برنج فاقد تاریخ مصرف
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا تعداد 16دستگاه کامیون کشنده حامل کانتینرهای 20 فوتی برنج قاچاق و فاقد تاریخ مصرف در خروجی دشتستان توقیف شد.
سردار حیدر عباس زاده گفت: پلیس مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان دشتستان پس از توقیف تعداد 16 دستگاه کامیون کشنده حامل بیش از 9 هزار کیسه برنج و بررسی دقیق آن مشخص شد تاریخ مصرف برنج ها با تاریخ مصرف قید شده بر روی آن مغایرت دارد.
وی ارزش ریالی کالای توقیف شده را 12 میلیارد و 880 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: برنج های توقیفی پس از صورتجلسه تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بوشهر شد و پرونده متشکله نیز به تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان ارسال شد.
به گفته این مقام ارشد انتظامی، برنج های توقیفی دارای یکی از مارک های مشهور برنج های خارجی است.
سردار عباس زاده خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 456 دستگاه خودرو حامل بار قاچاق در استان بوشهر توقیف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 63 درصد رشد داشته است.

**توقیف میلیاردی دام های قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه استان یزد از توقیف دو دستگاه تریلی کشنده ولوو و کشف 127 راس گوسفند و 40 راس گاو قاچاق به ارزش سه میلیارد و 500 میلیون ریال توسط ماموران پلیس این شهرستان خبر داد.
سرهنگ احمد غلامزاده گفت: ماموران پلیس شهرستان ابرکوه دو دستگاه تریلی کشنده ولوو را که با محموله دام از سمت شهرهای جنوبی عازم البرز بودند ، متوقف کردند.
وی ادامه داد: با بررسی هایی که توسط ماموران پلیس صورت گرفت مشخص شد این تریلی ها در حال حمل 127 راس گوسفند و 40 راس گاو قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی هستند که به همین منظور خودروها توقیف و دو متهم نیز دستگیر شدند.
غلامزاده ارزش برآورد شده این دام های قاچاق را سه میلیارد و 500 میلیون ریال بیان کرد و افزود: محموله احشام قاچاق تحویل دامپزشکی استان شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه یادآور شد: دام­هایی که بدون رعایت ضوابط بهداشتی و مجوز دامپزشکی وارد کشور می شوند به عنوان دام قاچاق تلقی شده و پلیس جهت کنترل و نظارت بر این موضوع احشامی را که فاقد مجوز دامپزشکی است به عنوان توزیع خارج از شبکه توقیف و برای سیر مراحل قانونی در اختیار دامپزشکی قرار می­دهد.

**دستگیری سارقان حرفه ای با 31 فقره سرقت
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان از دستگیری سارقان حرفه ای منازل و محتویات خودرو در این شهرستان خبر داد .
سرهنگ واحد نورمحمدی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت در سطح منطقه،موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد:ماموران با اقدامات فنی و پلیسی،در نهایت چهار متهم را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان گفت:متهمان در بازجویی های فنی پلیس به 31 فقره انواع سرقت از منازل و محتویات خودرو شامل تلویزیون،طلا،کامپیوتر، فرش،باطری و کامپیوتر خودرو اعتراف کردند.

**سارقان مسلح طلافروشی دستگیر شدند
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند چهار نفره سارقان مسلحی که قصد سرقت از یک طلافروشی در اصفهان را داشتند خبر داد.
سرهنگ کارآگاه ستار خسروی افزود: چهار سارق مسلح در حالی که چهره خود را پوشانده بودند ضمن حمله مسلحانه به یک طلافروشی در اصفهان و تیر اندازی مستقیم به سمت شیشه طلا فروشی قصد سرقت داشتند که به دلیل ایمنی بالای طلا فروشی و ضد گلوله بودن شیشه ها و درب آن موفق نشده و متواری شدند.
وی افزود:در پی این سرقت نافرجام بدلیل اهمیت بالای موضوع تحقیقات تخصصی و علمی کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان در این رابطه آغاز و نهایتاً هر چهار سارق شناسایی شدند.
این مقام انتظامی بیان داشت : ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به مخفیگاه سارقان که در یکی از استان های کشور بود اعزام و هر چهار سارق را در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.
سرهنگ کارآگاه خسروی ضمن اشاره به اینکه در مخفیگاه سارقان یک خودروی سرقتی ، دو قبضه سلاح جنگی و فشنگ مربوطه ، بی سیم و دیگر ابزار سرقت کشف شد افزود:سارقان در بازجویی های به عمل آمده به سرقت مسلحانه ناموفق در اصفهان اعتراف کردند.
رئیس آگاهی اصفهان علت عدم موفقیت سرقت این سارقان را استحکام شیشه ها و درب طلافروشی دانست و خاطر نشان کرد:استحکام طلافروشی ها نقش اساسی و مهمی در پیشگیری از سرقت مسلحانه دارد که طلا فروشان جهت حفظ جان و اموال خود لازم است ضریب ایمنی مغازه خود را افزایش دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید