روحانی در راه باکو | اتاق خبر
کد خبر: 363554
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 09:53
رییس جمهور ایران صبح یکشنبه به منظور دیدار رسمی از جمهوری آذربایجان و شرکت در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، با بدرقه رسمی جهانگیری معاون اول رییس جمهور عازم باکو شد.

به گزارش اتاق خبر، حجت الاسلام حسن روحانی در این سفر دو روزه که به دعوت رسمی الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان انجام می شود، در دیدار با مقامات و مسئولان عالی رتبه این کشور، روند اجرای توافقات دو کشور و نیز همکاری های تازه در حوزه های بازرگانی، صنعتی، انرژی، فرهنگی، بانکی، تسهیلات کنسولی، ارتباطات و بویژه حمل و نقل ریلی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد داد.

شرکت در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، از دیگر برنامه های رییس جمهور کشورمان به آذربایجان است که در این اجلاس روحانی، ولادیمیر پوتین و الهام علی اف همکاری‌های سه جانبه، از جمله در حوزه بازرگانی، انرژی، ارتباطات، مسایل زیست محیطی، مبارزه با تروریسم، حمل و نقل و ترانزیت را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

رییس جمهور کشورمان در حاشیه این اجلاس، دیدار دو جانبه ای نیز با ولادیمیر پوتین خواهد داشت و مسایل مورد علاقه و سیر همکاری‌های ایران و روسیه در این دیدار مورد بررسی و گفتگو قرار خواهد گرفت.

دیدار با علما و اندیشمندان جمهوری آذربایجان و دیدار با ایرانیان مقیم این کشور از دیگر برنامه های رییس جمهور در این سفر خواهد بود.

در مراسم بدرقه رسمی رییس جمهور اسلامی ایران، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و تنی چند از وزرا و معاونان رییس جمهور نیز حضور داشتند.

روحانی را در این سفر تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان همراهی می‌کنند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید