کمتر از یک درصد کنسرت‌ها لغو می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 363903
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 23:17
وزیر کشور با بیان اینکه کمتر از یک درصد کنسرت ها در کشور لغو می شود، گفت: موضوع کنسرت ها باید رفع نگرانی شود و ما باید در کشور وحدت رویه داشته باشیم.

اتاق خبر: عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران گفت: هم عقل، حقیقت‌جویی را قبول دارد و هم فطرت انسان، هر چقدر از حقیقت جویی فاصله بگیریم کمتر می‌توانیم تعداد زیادی را طرفدار خود کنیم، و در درازمدت موفق نیستیم.

وی با اشاره به عوامل موثر در اثرگذاری خبرگزاری و رسانه‌ها گفت: اگر اعتماد مخاطبان را داشته باشیم موفق هستیم. اعتماد در درازمدت شکل می‌گیرد و یک شبه ایجاد نمی‌شود.

وزیر کشور افزود: خبرنگاران در مقابل جامعه رسالت دارند که مطالبه گر حق مردم باشند و همه این ها قابل قبول است. ما در وزارت کشور همواره سعی کردیم پاسخگو باشیم و تاکید من بر این است که در راستای سرمایه ماندگار که اعتمادسازی مردم است گام برداریم.

وی با اشاره به وضعیت خاص کشور گفت: خدا را شکر در حال حاضر امیدواری در کشور بوجود آمده اما دغدغه هایی هم وجود دارد ما باید دغدغه ها را به امید تبدیل  کنیم، چون امیدواری موتور محرک جامعه است و باعث پویایی جامعه می‌شود.

نباید مطالبه گر ضعف هایی بود که در کوتاه مدت رفع نمی شود

رحمانی فضلی ادامه داد: ما وظیفه داریم همه جامعه را پشت سر نظام، رهبری و دولت بیاوریم اما فقط نباید ایرادات و ضعف ها و ناتوانی ها را ببینیم و مطالبه‌گر ضعف‌هایی باشیم که در کوتاه مدت رفع نمی‌شود.

وزیر کشور با اعلام اینکه در حال حاضر ایران جزو کشورهای امن است، گفت: در حوزه اقتصادی توانستیم جامعه را به یک ثبات و امنیت قابل قبول برسانیم. خوشبختانه با همکاری بین بخشی عنصر ثبات اقتصادی در کنار امنیت باعث سرمایه گذاری درست در کشور شده در حوزه سیاست داخلی در حال حاضر نشاط خوبی را شاهد هستیم. روزنامه ها و نشریات و احزاب کارهای خودشان را انجام می دهند و شاهد بهم ریختگی و دخالت سابق نیستیم. نشان دهنده این امر هم انتخابات مجلس و خبرگان است که صحنه گردان این انتخابات احزاب بودند و با صبر و تحمل و تامل انتخابات خوبی را پیش بردیم.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: در حوزه اجتماعی وحدت بسیار خوبی داریم در کشور تکثر و تنوع خوب نژادی، جغرافیایی و به همان میزان آسیب های اجتماعی داریم و جامعه دارد با درایت این تکثر را هدایت می کند. مردم خودشان می دانند که مصلحتشان چیست.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ما در عرصه سیاست خارجی هم فعالیت های خوبی داشتیم و یک ایران قوی و مقتدر را در عرصه جهانی نمایش داده ایم.

وی با اشاره به اینکه هر کاری انجام می دهیم باید بر اساس عزت بخشی به مردم ایران باشد، افزود: رسانه ها نقش غیرقابل انکاری در این عزت بخشی ایفا می کنند و امیدواریم این عزت بخشی روزافزون باشد.

رحمانی فضلی درباره انجمن صنفی خبرنگاران گفت: دنبال انجمن صنفی بگردید اما یک انجمن جدید در وزارت کشور به ثبت برسانید ما به خبرنگاران کمک می کنیم که هر کاری برای انجمن صنفی خبرنگاران لازم باشد، انجام دهیم.

کمتر از یک درصد کنسرت ها در کشور لغو می شود

وزیر کشور در ادامه در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره لغو کنسرت ها گفت: کمتر از یک درصد کنسرت ها در کشور لغو می شود اما در استان خراسان این لغویات زیاد است ما هم دراین باره صحبت کرده ایم نامه ای به رییس قوه قضاییه نوشتم که با جنبه های قانونی مساعدت های لازم را در استان های شرقی صادر کند. متولی محتوا ارشاد است. قوه قضاییه در هر امری که احساس کند جرمی رخ می دهد می تواند دخالت کند و نیروی انتظامی هم بحث امنیت را بر عهده دارد. مسئول امنیت هر کشور وزیر کشور است و شورای تامین در استان ها در این باره تصمیم گیری می کند. در شورای تامین همه حضور دارند موضوع کنسرت ها باید رفع نگرانی شود. ما باید وحدت رویه در کشور داشته باشیم. خواهشم از قوه قضاییه این است که این وحدت رویه را لحاظ کند و ما در این زمینه تابع نظرات آیت‌الله آملی لاریجانی هستیم. دوستی من با نیروی انتظامی برای امروز و دیروز نیست و امیدوارم این وحدت رویه ایجاد شود.

وی درباره مجازات جایگزین گفت: باید قوه قضاییه در این باره کار انجام دهد و همه موظف به پیگیری هستند.

رییس جمهور تاکنون در بحث تغییر استانداران مستقیم وارد نشده است

رحمانی فضلی درباره تغییرات استانداران گفت: من اگر به نتیجه برسم که باید تغییری صورت گیرد این تغییر انجام می شود و رییس جمهور هم با جمع بندی می تواند استانداری را تغییر دهد. اما آنچه تاکنون رخ داده همه اش نظر خودم بوده است و تاکنون رییس جمهور در بحث تغییر استانداران مستقیم وارد نشده است.

دولت به موضوع پولشویی وارد شده است

وی درباره پول های کثیف ناشی از خرید و فروش مواد مخدر گفت: این پول ها وجود دارد و انکارناپذیر است اما برداشت بدی از این حرف شد. همین الان در مجلس صحبت می شود. رای خرید و فروش می شود. به من به عنوان مجری انتخابات شکایت های متعدد درباره خرید و فروش رای می شد. ما یک طرح دوفوریتی به مجلس دادیم که روش های کنترلی را انجام بدهیم. حتی آیت الله جنتی هم به جریان ورود کرد الان دولت در موضوع پولشویی وارد شده و در شورای عالی پول شویی این بحث را دنبال می کند.

رحمانی فضلی درباره جمع آوری معتادان گفت: باید بحث درباره معتادان با جدیت و کمک رسانه ها دنبال شود. همه باید در بحث پیشگیری وارد شویم. کشفیات آمار و ارقام خوبی دارد. الان مرزهای ایران خیلی بهتر از قبل شده و مسیرها تغییر کرده است. ما سال قبل ۷۵۰ نفر را درمان کردیم و باید مبارزه با اعتیاد، اجتماعی شود و همه مردم باید پای کار باشند. در جلسه اخیر ستاد با حضور روحانی منابع جدیدی اختصاص یافت و دستورات زیادی مبنی بر تسهیل امر درمان معتادان صورت گرفت.

ساماندهی معتادان روزی ۱۰ هزار تومان بودجه لازم دارد

وزیر کشور ساماندهی معتادان روزی ۱۰ هزار تومان بودجه لازم دارد که رییس جمهور گفته این بودجه تخصیص داده شود.

وی با اشاره به حضور بیش از ۵۰۰ نوع مواد مخدر در کشور گفت: هنوز خانواده ها از پیچیدگی بازار مواد مخدر خبری ندارند. از همه می خواهم در این امر کمک کنند. از دیگر دستگاه های مسئول هم مطالبه کنید که چه کارهایی در امر مبارزه و اطلاع رسانی مواد مخدر انجام داده اند نیروی انتظامی به غایت کمک می کند. انتقاد در حوزه مواد مخدر باید انجام شود اما انتقاد سازنده.

وی درباره انجمن صنفی گفت: از طریق وزارت ارشاد ورود کنید من قول می دهم که کمک کنم. وزیر کشور حامی جان خبرنگاران است و من قول می دهم در بحث تامین جانی به خبرنگاران کمک کنم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیامک های تهدیدآمیز به خبرنگاران از سوی من با جدیت دنبال می شود. وظیفه رسیدگی به نیروی انتظامی داده ام که هنوز جمع بندی درباره آن را به من نداده اند.

وی اظهار داشت: در ابتدا بنده مسئول شورای اجتماعی بودم، اما با دستور رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور مسئول شورای اجتماعی شد و من جانشین رئیس جمهور هستم. در بحث آسیب های اجتماعی که مد نظر رهبری است کارهای خوبی انجام شده است امیدواریم به جاهای قابل قبولی برسیم.

به گفته وی، آبان ماه باید یک جمع بندی خدمت مقام معظم رهبری اعلام کنیم و امیدواریم روسفید باشیم همه در حال انجام کارهای مربوط به آسیب ها هستیم و گام های موثری در این زمینه برداشته شده است.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درخصوص لایحه ای که دولت به مجلس فرستاده است مبنی بر اینکه وزیر کشور هم مانند یک عضو شورای شهر در خصوص استیضاح شهردار اظهار نظر کند، گفت: شهردار با حکم وزیر کشور انتخاب می شود، اما اگر عملکرد مناسبی نداشته باشد دیگر من نمی‌توانم وی را برکنار و یا استیضاح کنم و اگر من بخواهم یک شهردار حذف شود باید با دلایل به شورا نامه بنویسم و شورا هم در صورت عزل شهرداران باید ما را در جریان قرار دهد فعلا طرح به مجلس رفته است.

وی درباره فعالیت های زودهنگام نمایندگان گفت: سه تا نگرانی داریم اول امنیت جلسات است. بعضی از جلسات باعث تجمعاتی می شود. در حالی که هر تجمعی باید مجوز داشته باشد و سومین مساله اینکه تبلیغات باید در زمان خودشان باشد.

وزیر کشور درباره آمار طلاق گفت: ما درباره ارائه آمار طلاق هیچ حساسیتی نداریم مردم باید بدانند در حوزه اخبارامنیتی هم حساسیت زیاد نیست. جنس کار امنیتی حساسیت بالایی دارد و طلاع رسانی در باره آن کمتر است که تلاش می کنیم شفاف باشد.

وی گفت: درباره جابه جایی ها کار سکرتی انجام نمی شود. درباره خوزستان خود استاندار پیش من آمد و برگ بازنشستگی اش هست به این نتیجه رسیدیم که با بازنشستگی ایشان موافقت شود برایش حکم مشاور زدیم. خوزستان استان مهمی است. نمی توانستیم آن را در شرایط ناپایدار نگه داریم. از عملکرد مقتدایی راضی بودیم خوزستان بسیار برای ما مهم است و ایشان خیلی خوب کار کرده اند و الان مشکلی نداریم. بعضی دیگر از جا به جایی ها دلایلی دارد که لازم نمی بینیم آن ها را بیان کنیم، اما این درباره خوزستان صدق نمی کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید