خط آهن ایران - روسیه به دنبال دریافت سهم از سوئز | اتاق خبر
کد خبر: 364100
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 18:34
درحالی که ایران و روسیه موافقت کردند ارتباطات حمل و نقل را تحکیم کنند و در همین راستا روسای جمهور دو کشور درباره احداث یک خط راه آهن که از جمهوری آذربایجان عبور می کند به مذاکره پرداختند، این موضوع توجه رسانه‌های بین‌المللی را نیز به خود جلب کرده است.

اتاق خبر: ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و دکتر حسن روحانی، رییس جمهور اسلامی ایران روز دوشنبه در سفر مشترکی که به جمهوری آذربایجان داشتند درباره احداث یک خط راه آهن مذاکره کردند. طبق بیانیه ای که در باکو منتشر شد، مبارزه علیه تروریسم و مرزهای دریایی در دریای خزر در میان سایر موضوعات مهم مورد گفت و گوی دو طرف بود.

ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه در مصاحبه ای اظهار کرد: اگر خط راه آهن به ایران ساخته شود، می تواند سهمی از باری که از طریق کانال سوئز حمل می شود را تصرف کند. وی در ادامه افزود: برنامه‌ها برای ساخت راه آهن ممکن است تا سال آینده تکمیل شوند.

الهام علی اف، رییس جمهور جمهوری آذربایجان پیشنهاد کرده است به فاینانس کریدور حمل و نقل شمال-جنوب که یکی از مهمترین پروژه‌های متصل کننده اروپا و آسیا توصیف شده است، کمک کند. روحانی پیش از این اظهار کرده بود جمهوری آذربایجان برای فراهم کردن نیمی از فاینانس مورد نیاز برای گسترش شبکه ریلی ایران به این کشور موافقت کرده است.

جمهوری آذربایجان که با ایران و روسیه مرز مشترک دارد، در تلاش است در موقعیت یک کانون حمل و نقل بزرگ قرار بگیرد. سومین تولیدکننده بزرگ نفت اتحادیه جماهیر شوروی سابق از درآمد نفتی خود برای ساخت بزرگترین بندر دریای خزر استفاده می کند و همچنین در فاینانس ساخت یک راه آهن که از طریق آذربایجان، گرجستان و ترکیه، آسیای مرکزی را به اروپا متصل می کند، مشارکت دارد.

به گفته یوری یوشاکوف، دستیار رییس جمهور روسیه، کوریدور شمال-جنوب نسبت به مسیرهای کنونی از جمله مسیری که تا کانال سوئز ادامه دارد، مزیتهایی دارد. انتظار می‌رود پیگیری این پروژه که از سال ۲۰۰۸ تحت مذاکره بوده است پس از مذاکرات روسای جمهور سه کشور، شتاب بیشتری پیدا کند.

الکسان شاهین اوغلو، مدیر مرکز تحقیقات اطلس در باکو در ایمیلی به بلومبرگ نوشت: روسیه می تواند از مسیر جدید برای صادرات کالا به بازارهای آسیایی و منطقه خلیج فارس استفاده کند. همچنین مسیر کوتاه‌تری برای کالاهای ایرانی که به شمال و شرق اروپا صادر می شوند، فراهم می کند.

سیستم راه آهن جمهوری آذربایجان به روسیه متصل است. خبرگزاری ترند دو ماه قبل به نقل از علی نورزاد، مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایران گزارش داده بود بانک بین المللی آذربایجان که یک بانک دولتی است، ۵۰۰ میلیون دلار برای گسترش شبکه ریلی به مرزها به ایران وام خواهد داد. وی هزینه این پروژه را ۱.۱ میلیارد دلار برآورد و عنوان کرده بود مذاکرات درباره توافق وام ادامه خواهد یافت.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید