در هفته دوم شرایط کاروان ایران بهتر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 364200
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 02:40
سجادی:
معاون امور قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: با حضور وزنه‌برداران و کشتی‌گیران در بازی‌ها شرایط کاروان در هفته دوم بهتر می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش صبح امروز با حضور در محل تمرین تیم ملی شمشیربازی در دهکده المپیک ضمن گفت وگو با ملی پوشان ایران در این رقابت‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

*از محل تمرین ورزشکاران بازدید کردی ، وضعیت تیم شمشیر بازی را چطور دیدید؟ 
عالی  هستند و خیلی خیلی خوب تمرین می‌کنند.

*بازدیدی هم از دهکده داشتید ، چگونه بود؟
بلی. بازدیدی از دهکده بازی‌ها داشتم و با آقای روزبهانی و تیم ملی دوچرخه‌سواری  دیدار  و گفت و گو کردم.

*شرایط روحی احسان روزبهانی چگونه بود ؟
با او صحبت کردم، در حال حاضر در شرایطی خوبی قرار دارد، از او خواستم که تمریناتش را به محض رسیدن به تهران پیگیری کند. چون او از هم اکنون باید به فکر مدال مسابقات جاکارتا باشد به اعتقاد من روزبهانی باید دراین مسابقات عنوان نخست را کسب کند. البته به او توصیه کردم که برای به دست آوردن عنوان باید  برنامه‌ریزی ویژه داشته باشد چرا که در آسیا حریفان قدرتمندی چون ازبک‌ها و قزاق‌ها را پیش‌رو خواهد داشت. من فکر می‌کنم روزبهانی بتواند عنوان قهرمانی آسیا را کسب کند. احسان  از تجربه بسیار خوبی بر خوداراست دو المپیک راتجربه کرده و چند بازی آسیایی را پشت سر گذاشته است او هم اکنون در اوج آمادگی قرار دارد .

*به نظر شما کسب مدال در المپیک بسیار مهم است یا حضور در این بازی ها؟ 
برای بعضی از رشته ها حضور در این رقابت‌ها بسیار مهم است ،  خیلی‌ها درجهان، برای رسیدن به میدان المپیک تلاش می‌کنند. ببینید در طول سال‌ها  چند میلیون ورزشکار می‌کوشند که به این مرحله برسند ؟ از چند میلیون ورزشکار ،  تنها 10هزار و 700 نفر جواز حضور درالمپیک را کسب می‌کنند. بنابراین حضورورزشکاران ما دراین رقابت‌ها بسیارمهم است و این ادبیات باید گسترش پیداکند.
 اما برای بعضی رشته‌ها شرایط به این شکل نیست یعنی هم حضور مهم است هم کسب مدال . خوشبختانه ما هردو را داریم. 

به نظر شما هفته دوم وضعیت ایران برای کسب مدال بهتر خواهد شد ؟
ان‌شالله همینطور خواهد بود، دعا کنید . کشتی‌گیران فرنگی به جمع ورزشکاران‌مان در این رقابت‌ها اضافه شدند، ملی پوشان وزنه‌برداری کشورمان در سه وزن حضور دارند و در دو وزن بعدی هم به زودی وارد ریو خواهند شد. به امید خدا شرایط بهتر خواهدشد.

ما هنوز در سه یا چهاررشته شانس کسب مدال داریم برای اینکه بتوانیم سهم بیشتری از مدال‌ها داشته باشیم، باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برروی سایررشته ها که پرمدال هم هستند داشته باشیم. نظر شما در این خصوص چیست ؟

اساساً دراین خصوص باید بررسی کنیم و  ببینیم هدف ما در حوزه ورزش قهرمانی و در کل ورزش چیست ، اگر می‌خواهیم به سمت ورزش قهرمانی و کسب مدال برویم باید ساز وکارش را مشخص کنیم ، ما در ورزش قهرمانی دنبال آن رشته ها نیستیم،  چون نه امکاناتش را داریم نه منابعش را .  اما یک  نکته مهم در خصوص المپیک و کسب مدال وجود دارد که باید به آن توجه شود در این بازی ها 206 کشور شرکت می‌کنند، و برترین کشورها ، که در صدر قرار می‌گیرند در 8 یا 9 رشته بین 80 تا 90 مدال از  برنز گرفته تا طلا را از آن  خود می کند. اینطور نیست که همه کشورها  در همه رشته ها مدال بگیرند اما ما هم باید تلاش خود را بکنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید