نیروهای یمنی کنترل چند مقر نظامیان عربستان را در دست گرفتند | اتاق خبر
کد خبر: 364629
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1395 - 16:00
ستاد اطلاع رسانی جنگ یمن روز گذشته گزارشی تصویری از عملیات تسلط ارتش وکمیته های مردمی یمن بر مواضع نظامی عربستان مشرف بر شهر مرزی نجران از سمت غرب را پخش کرد.

اتاق خبر: این تصاویر حاکی از انهدام چند دستگاه خودروی نظامی، چندین تانک وزره پوش عربستانی در چند موضع وکشته شدن شمار زیادی از نظامیان عربستانی است که اجساد آنها بر روی زمین افتاده است.
دوربین ستاد اطلاع رسانی جنگ یمن٬ تصاویر زنده ای از منطقه بسیار نزدیک شهر نجران وحرکت خودروها ودیگر تجهیزات نظامی در داخل شهر را نشان داد.
این تصاویر زنده ٬می تواند مفسرحمله های هوایی عربستانی و تلاش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی برای تسلط بر آن باشد.
عربستان در تلاش برای جلوگیری از پیشروی ارتش وکمیته های مردمی یمن وبه کنترل در آوردن یکی از مواضع نظامی عربستان مشرف بر شهر نجران در داخل خاک عربستان ٬دست به حملات هوایی گسترده ای زده است.
در این تصاویر فرار خودروهای نظامی عربستان در برابر پیشروی نیروهای یمنی در مناطق مشرف بر شهر نجران ملاحظه می شود.
در این حملات ٬ارتش وکمیته های مردمی یمن دو خودروی نظامی عربستان را در یک منطقه نظامی با موشک هدف قرار داده و چندین نظامی عربستان را کشته یا زخمی کردند.
در این عملیات یک زره پوش برادلی عربستان با راکت ضد زرهی نیروهای یمنی هدف قرار گرفت.
نیروهای یمنی با رصد تحرکات نظامیان عربستانی در منطقه نزدیک به موضع نظامی ام 113 عربستان وحمله به آنها توانستند موضع مذکور را به تصرف خود درآورده و شماری از نظامیان عربستانی را کشته یا زخمی کرده وبقیه را فراری دادند.
نیروهای یمنی در این عملیات مقادیر زیادی سلاح ومهمات از نظامیان عربستانی به غنیمت گرفتند.
چند خودروی نظامی عربستانی نیز بر اثر اصابت راکت های نیروهای یمنی در آتش سوختند.
در این حملات ٬یک تانک آبرامز عربستان نیز با موشک ضد زرهی نیروهای یمنی هدف قرار گرفته و منهدم شد.
عربستان همراه با برخی کشورهای عربی از ششم فرودین سال 1394 حمله نظامی همه جانبه ای به یمن برای به قدرت بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی آغاز کرد.
این حمله نظامی نتیجه ای جز کشتار حدود هفت هزار نفر و آواره شدن میلیون ها یمنی و همچنین تخریب بیشتر زیرساخت های یمن در پی نداشته است.

منبع: ایرنا

95102

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید