سرمایه گذاری کلان کویت در زمینه انرژی های تجدید پذیر | اتاق خبر
کد خبر: 364636
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1395 - 16:58
دولت کویت به دنبال کاهش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی ٬ از راهبرد جدید خود برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر جهت تولید انرژی خورشیدی و تامین برق خبر داد.

اتاق خبر: شیخ عبدالله الاحمد، مدیر کل سازمان محیط زیست کویت اعلام کرد که دولت این کشور با همکاری مرکز پژوهش های علمی کویت ٬انجام طرح هایی آزمایشی را کلید زده که هدف از آن به کارگیری انرژی خورشیدی در جهت تامین برق این کشور است.
کویت در حال حاضر هزینه های زیادی بابت سوخت مصرفی فعالیت نیروگاه های برق پرداخت می کند و با توجه به افزایش قابل توجه مصرف آب و برق از سوی مردم در فصل تابستان، مسئولان این کشور امیدوارند که با به کارگیری انرژی خورشیدی ٬میزان سوخت مصرفی مورد نیاز در نیروگاه های تولید برق را کاهش دهند.
مدیر سازمان محیط زیست کویت همچنین اظهار داشت :پس از پایان مراحل علمی و آزمایشی به کارگیری انرژی تجدید پذیر خورشیدی در کویت، پروژه وارد مرحله عملی خواهد شد و دولت درصدد است تا برق مصرفی یکصدهزار واحد مسکونی را در فاز اول اجرای طرح از راه انرژی خورشیدی تامین کند.
هیات دولت کویت بر اساس سیاست های جدید در نظر دارد تا با کاهش یارانه انرژی و افزایش قیمت برق٬ بخشی از کسری بودجه قابل توجه خود را جبران نماید.

منبع: ایرنا

95102

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید