رشد چشمگیر تولید سایپا در ۴ ماهه امسال | اتاق خبر
کد خبر: 365239
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 14:31
تولید کل محصولات گروه خودرو سازی سایپا در چهار ماه نخست سال جاری به نسبت مشابه سال گذشته با رشد ۱۹ درصدی همراه بوده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اخبار خودرو ، تولید کل گروه سایپا از ابتدا سال جاری تا پایان تیرماه ۹۵، تعداد یکصد و چهل و هشت هزار و ۵۲۳ دستگاه خودرو به ثبت رسیده است که این تعداد تولید به نسبت مدت مشابه سال ۹۴ که تعداد یکصد و بیست و پنج هزار و ۹۰۷ دستگاه بوده با رشد ۱۹ درصدی همراه شده است؛ علاوه بر این تولید کل محصولات گروه سایپا اعم از سواری، تجاری سبک و سنگین در تیر ماه سال ۹۵ چهل و یک هزار و ۶۲۵ دستگاه بوده که در مقایسه با تیر ماه سال ۹۴ با تولید سی و دو هزارو ۱۹۹ دستگاه به رشد ۲۹٫۳ درصدی دست یافته است.

بر اساس این گزارش، آمار تولید محصولات سواری گروه خودرو سازی سایپا در تیرماه سال جاری، سی و هفت هزار و ۹۷۵ دستگاه خودرو بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  ۳۵ درصد رشد داشته است. همچنین تولید سواری گروه خودرو سازی سایپا از ابتدای سال تا پایان تیر ۹۵ یکصد و سی چهار هزار و ۸۰۳ دستگاه بوده که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

علاوه بر این کل تولید محصولات وانت گروه خودرو سازی سایپا نیز در چهار ماه نخست سال ۹۵ با تولید سیزده هزار و ۳۳۴ دستگاه خودرو وانت به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۵٫۳ درصد رشد داشته است.

بیشتر تولیدات  مجموع محصولات گروه سایپا در چهار ماه نخست سال جاری  ازخانواده (X100) (151،۱۳۲،۱۳۱،۱۱۱) ، سراتو، گروه برلیانس (H220،H230، H320، H330)، گروه (X200)) تیبا۱، ۲ و ساینا(، آریو، خانواده چانگان ) EADO  و CS35 (خودروهای  نیسان انژکتوری دوگانه سوز، دیزل Z28ND ،وانت پادرا و وانت درکا بوده است.

گفتنی است در بین محصولات سواری تولید شده در گروه خودرو سازی سایپا، گروه X200، برلیانس و سراتو به نسبت سایر محصولات سواری سایپا در چهار ماه نخست سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیشتری است .

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید