برکناری زنان از کار کردن در مالزی | اتاق خبر
کد خبر: 365255
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 02:19
نتایج تازه ترین تحقیقات نشان می دهد که 44 درصد از زنان مالزیایی به دلیل بارداری شغل خود را از دست داده اند، از ترفیع آنها چشم پوشی شده، تنزیل پست داده شده اند و یا اینکه قرارداد آنها به صورت مشروط تمدید شده است.

اتاق خبر: تحقیق از 222 زن کارمند مالزیایی که نتایج آن روز دوشنبه در تارنمای روزنامه 'استار' منتشر شد، نشان می دهد 49 از شرکت کنندگان در این تحقیق، از باردار شدن با احتمال از دست دادن شغل و یا کنار گذاشته شدن از جریان اصلی کار هراس دارند و 31 درصد دیگر اعلام کردند به دلیل ترس از دست دادن شغل و همچنین ارتقاء شغلی از باردار شدن چشم پوشی کرده اند.
براساس این تحقیق، بی فایده دانستن یک پست، انکار ارتقاء شغلی، طولانی کردن دوره کار آزمایشی، تنزیل موقعیت و ممانعت از ادامه همکاری 5 روشی است که کارفرمایان علیه زنان باردار در مالزی اعمال می کنند.
'سومیترا ویسواناتان' مدیر اجرایی سازمان کمک به زنان در مالزی با استناده به قانون اساسی این کشور که در آن بر ممانعت از تبعیض علیه زنان اشاره شده و تبعیض جنسیتی را مورد مخالفت قرار داده است، گفت: یک زن باید در انتخاب زمان بچه دار شدن خود آزاد باشد. او نباید از بابت بچه دار بودن نسبت به از دست دادن شغل خود هراس داشته باشد.
نتایج این تحقیق نشان می دهد کارفرمایان مالزیایی هنگام مصاحبه شغلی سئوالات تبعیض آمیزی از زنان پرسیده و درخواست 40 درصد از زنانی که برنامه ای برای باردار شدن داشته اند، رد شده است.
در حالی که میزان بیکار شدن زنان باردار در مالزی بالا است، اما تنها رقم بسیار پایینی از این افراد (13 درصد) علیه کارفرمایان خود شکایت می کنند که برخی از آنها توانسته اند با استناد به قانون اساسی، کارفرمایان خود را محکوم کنند.
آخرین آمار جمعیتی مالزی نشان می دهد جمعیت این کشور در حال حاضر 31 میلیون و 700 هزار نفر است که در مقایسه با سال گذشته یک و نیم درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید