ترابی: باید از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 365274
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 04:11
قطر برای رسیدن به جام جهانی کم نمی گذارد
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است این تیم شروع خوبی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی داشته باشد و از حیثیت فوتبال کشور دفاع کند.

مهدی ترابی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهدی ترابی درباره وضعیت تیم ملی در اردوی ایتالیا اظهار کرد: واقعیت این است که تنها 17 روز تا اولین دیدارمان در رقابت‌های انتخابی جام جهانی زمان داریم و فرصتی نیست که بخواهیم زمان از دست بدهیم. بر همین اساس تیم ملی از شنبه در ایتالیا اردو زده و به نظرم شرایط به سمتی می رود که تیم با قدرت مسابقات را آغاز کند.

وی افزود: هر چند دو اردوی قبلی را از دست دادیم و این دو اردو برگزار نشد اما با تجربه‌ای که کادر فنی دارد و تلاشی که بازیکنان به خرج می دهند، امیدوارم بتوانیم به شرایط همپای رقیبان‌مان برسیم. همانطور که می دانید قطر به عنوان اولین حریف ما از چند روز قبل کارش را آغاز کرده اما امیدوارم بتوانیم در فاصله‌ای که تا آن بازی داریم به وضعیت مورد نظر کادر فنی برسیم.

ترابی با بیان اینکه بازیکنان تیم ملی انگیزه فراوانی دارند نیز گفت: مهمترین مسابقاتی که فوتبال ایران در پیش دارد، قطعا همین رقابت‌هاست. حضور پرقدرت در رقابت‌های انتخابی جام جهانی برای تیم‌هایی نظیر کره جنوبی، ژاپن و استرالیا مهمتر از جام ملت‌هاست. فکر می کنم تیم‌های قطر و چین هم از این کشورها الگو گرفتند و قطعا با آمادگی 100 درصد و با تمام قوا در این رقابت‌ها شرکت می کنند. چین با سرمایه گذاری عظیمی که در فوتبال کرده نمی خواهد به راحتی حضور در جام جهانی را از دست بدهد و قطر هم به عنوان میزبان بعدی جام جهانی، هر آنچه در توان دارد را خرج می کند تا بتواند با شرکت در مسابقات روسیه در فوتبال دنیا خودش را نشان بدهد. بر همین اساس هم هست که آنها تابعیت بازیکنان کشورهای مختلف را قطری می کنند.

وی با بیان اینکه فوتبال آسیا در این چند سال روی اسم ایران حساب ویژه ای باز کرده است هم گفت: ماه‌هاست تیم اول آسیا هستیم و به همین خاطر  باید از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم. البته در این بین به  تنهایی نمی توانیم این کار را انجام بدهیم و به حمایت همه در ایران چه مسوولان، چه رسانه ها و چه هواداران نیاز داریم. امیدوارم تا بازی با قطر و چین این حمایت از تیم ملی وجود داشته باشد تا بتوانیم شروع خوب و قدرتمندی در این مسابقات داشته باشیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید