طراحی و ساخت دستگاه اتصال مجدد الکتروموتورهای صنعتی در پالایشگاه بندرعباس | اتاق خبر
کد خبر: 365610
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1395 - 18:23
دستگاه اتصال مجدد (RECLOSER RELAY) الکتروموتورهای واحدهای صنعتی در شرکت پالایش نفت بندرعباس برای نخستین بار در کشور طراحی، ساخته و با موفقیت نصب شد.

اتاق خبر:این دستگاه که وظیفه روشن کردن و راه اندازی مجدد الکتروموتورهای واحد های صنعتی را که بر اثر نوسانات سطح ولتاژ و یا قطعی پیش بینی نشده و موقت برق در ایستگاههای فرعی برق مراکز صنعتی را بر عهده دارد تا پیش از این از خارج کشور وارد می شد.
رئیس نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس در این خصوص گفت: با توجه به اهمیتی که الکتروموتورها در واحد های عملیاتی پالایشگاه در جابجا کردن مواد نفتی برای پالایش و همچنین فرآورده های نفتی دارد و جلوگیری از خاموشی ناخواسته الکتروموتورها و از طرفی مشکلاتی که برای تامین دستگاه اتصال مجدد (RECLOSER RELAY) از خارج کشور وجود داشت، طراحی و ساخت این دستگاه در دستور کار متخصصان شرکت پالایش نفت بندرعباس قرار گرفت.
ذاکری با اشاره به اهمیت تداوم فعالیت واحد های پالایشی افزود: کار طراحی، ساخت و آزمایشهای کارگاهی دستگاه اتصال مجدد (RECLOSER RELAY) با تلاش متخصصان نگهداری و تعمیرات برق و ابزار دقیق پالایشگاه بندرعباس با موفقیت انجام شد و هم اکنون 61 دستگاه ساخته و بر روی سوئیچ الکتروموتورهای پالایشگاه نصب شده است.
وی با بیان اینکه نمونه های ساخته شده 85 درصد ارزانتر از نمونه های خارجی هزینه داشته ، گفت: علاوه بر صرفه اقتصادی، ولتاژ دقیق تر، ایمنی بیشتر، سرعت بالاتر و راندمان کاری بیشتر از ویژگیهای نمونه ساخته شده در شرکت پالایش نفت بندرعباس است.
شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه ٣٥٠ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی، سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی است که ١٨ درصد فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را فراهم می کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید