کیفیت پایین فرآوری سنگ بزرگترین چالش این صنعت در کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 366597
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1395 - 12:04
نائب رئیس کانون سنگ ایران گفت: کیفیت پایین فرآوری، بزرگترین چالش صنعت سنگ در کشور بوده و شکوفایی این صنعت مستلزم افزایش کیفیت سنگ فرآوری شده و رساندن آن به حد استانداردهای جهانی است.

اتاق خبر: بهنام نیکفر، یکی از بزرگترین چالش هایی که در صنعت سنگ ایران وجود دارد رساندن کیفیت فرآوری آن به حد استانداردهای جهانی است، بنابراین تعامل با شرکت های اروپایی برای معرفی تکنولوژی های جدید به منظور افزایش و ارتقای کیفیت فرآوری محصولات ایرانی و رقابت در بازار جهانی بسیار مهم می باشد.

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا انجمن های سنگ اروپا نیز در نمایشگاه های سنگ ایران حضور یابند تا شناسایی و معرفی سنگ های جدید کشور در قالب تعامل دو طرفه رقم زده شود.

نماینده کمیسیون معدن استان مرکزی در اتاق بازرگانی ایران با اشاره به بهره وری پایین در صنعت سنگ افزود: بسیاری از دستگاه هایی که در بخش معدن، استخراج و فرآوری سنگ استفاده می شود، مستهلک و از ایجاد بهره وری لازم در این بخش ناتوان است.

وی ضمن تاکید بر لزوم اصلاح برخی قوانین حوزه صنعت و معدن افزود: در حال حاضر برخی تشکل های صنعتی با کمک و هم فکری مسئولین در حال بازنگری قوانین حوزه صنعت و معدن هستند که اصلاح این قوانین می تواند تا حد زیادی به صادرات و افزایش بهره وری کمک کند چرا که در اصلاح قوانین آن چیزی که باید بیش از همه مورد توجه قرار گیرد افزایش بهره وری نیروی کار، کیفیت محصول سنگ و افزایش صادرات است.

نیک فر افزود: برگزاری نمایشگاه های بین المللی از به وجود آمدن رکود در بازار جلوگیری و بسترهای آرامش و ثبات این صنعت را فراهم می کند.

مدیرعامل نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران بیان کرد: امسال در نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در محلات برگزار می شود، شرکت های جدیدی از کشورهای اروپایی و آسیایی که از صنعتگران برجسته در زمینه سنگ ساختمانی هستند و همچنین معماران برجسته ای که در حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی فعالیت دارند حضور خواهند یافت.

نیکفر تصریح کرد: این شرکت ها با حضور در نمایشگاه شناخت دقیق تری از صنعت سنگ های ساختمانی ایران به دست خواهند آورد و زمینه برای افزایش صادرات این محصول فراهم می شود.

وی خاطرنشان ساخت: گروه معماران برجسته ایتالیایی برای شناسایی سنگ های ساختمانی ایران و معرفی آنها به پروژه های در حال اجرا در اردن، دبی و کشورهای اروپایی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

نائب رئیس کانون سنگ ایران گفت: در نمایشگاه نهم سنگ، شرکت های تولید دستگاه های فرآوری سنگ های ساختمانی به معرفی محصولات خود می پردازند و شرکت های برتر ترکیه با بیش از ۴۰سال سابقه در تولید، امسال با قدرت بیشتری در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ظاهر خواهند شد.

وی افزود: یک شرکت پرتقالی برای اولین بار در نمایشگاه ایران حضور خواهد یافت که این شرکت پتانسیل ایران را در زمینه همکاری برای ورود تکنولوژی های جدید و با سابقه بسیار مناسب دانسته و با حضورش فواید زیادی را برای صنعت سنگ های ساختمانی کشورمان رقم خواهد زد.

نیکفر تصریح کرد: حضور انجمن های سنگ اروپا، ترکیه ، افغانستان، روسیه، پاکستان، و هند در این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد کانالی جدید در زمینه تجارت سنگ های ساختمانی ایران است.

وی خاطرنشان ساخت: حضور خریداران سنگ های ساختمانی در قالب هیات های تجاری از کشورهای هند، ترکیه و ایتالیا در این نمایشگاه، کانال بسیار مهمی برای شناسایی سنگ های جدید ایران و رونق صادرات صنعت سنگ های ساختمانی کشور است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید