خط تولید پراید و تیبای گازسوز متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 366903
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 21:54
معاون بازاریابی و فروش سایپا از توقف تولید سایپا ۱۳۲ سی‌ان‌جی سوز، سایپا ۱۳۱ سی‌ان‌جی سوز و تیبا سی‌ان‌جی سوز به منظور ارتقای استاندارد آلایندگی خبر داد و گفت: وانت پیکاپ و تندر ۹۰ سی‌ان‌جی در برنامه تولید سایپا قرار ندارند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس ،رضا تقی‌زاده با اشاره به انجام مراحل آزمون و دریافت استاندارد آلایندگی یورو ۴ برای ۳ محصول سایپا ۱۳۲ سی‌ان‌جی سوز، سایپا ۱۳۱ سی‌ان‌جی سوز و تیبا سی‌ان‌جی سوز اظهار داشت: وانت نیسان پیکاپ ۲ کابین سی‌ان‌جی سوز و تندر ۹۰ سی‌ان‌جی سوز در برنامه تولید گروه سایپا قرار ندارند.

وی با بیان اینکه انجام تست آلایندگی ۳ محصول سایپا مراحل نهایی خود را طی می کند، گفت: با توجه به لزوم تغییرات فنی و مهندسی در این خودروها و اینکه محل نصب قطعات و اندازه قطعات در این محصولات با دیگر خودروها متفاوت است، انجام تست این خودروها زمان بیشتری نیاز داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما تا پایان سال گذشته برای انجام این تست‌ها فرصت داشتید؟ گفت: همینطور است، اما انجام این تستها زمان‌بر است و ما خط تولید این ۳ محصول را متوقف کردیم تا استاندارد لازم اخذ شود.

* عدم تولید سمند، پژو ۲۰۶، تندر و وانت پیکان گازسوز

به گزارش فارس، به استناد مصوبه هیات وزیران مقرر شده بود که شرکت‌های خودروساز از ابتدای سال ۹۵ در تولید خودروهای پایه‌گاز سوز و دوگانه‌سوز، استاندارد آلایندگی یورو ۴ را اعمال کنند.

بر همین اساس شماره‌گذاری ۱۱ خودرو به دلیل عدم دریافت استاندارد یورو ۴ متوقف شد که نام سمند سورن CNG با موتور XU7، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار سی‌ان‌جی سوز با موتورTU5، تندر ۹۰ سی‌ان‌جی سوز و وانت پیکان سی‌ان‌جی سوز با موتور OHV نیز از محصولات ایران‌ خودرو نیز در بین این خودروها ذکر شد اما این در حالی است که این محصولات در برنامه تولید ایران خودرو قرار ندارند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید