80 هزار میلیارد ریال امسال در اختیار بیمه سلامت قرار می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 367233
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 09:29
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در سال جاری 80 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اوراق قرضه و خزانه دولت در اختیار بیمه سلامت قرار می گیرد.

اتاق خبر:محمدجواد کبیر شامگاه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل بیمه سلامت استان سمنان افزود: با تخصیص این مقدار اعتبار بخش زیادی از بدهکاری بیمه سلامت به سازمان های درمانی پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: با همکاری رئیس جمهوری تاکنون بیش از 80 درصد بودجه سال 95 سازمان بیمه سلامت کشور پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد : پزشکان، دستگاه های اجرایی، موسسات دارویی برای افزایش رفاه اجتماعی و سلامت در کشور رابطه مناسبی با سازمان بیمه سلامت دارند.
وی با اشاره به این که بیش از 40 میلیون نفر زیر پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند ، خاطرنشان کرد : از این مقدار بیش از 23 میلیون نفر از بیمه شدگان از مناطق محروم و روستانشین هستند.
کبیر تصریح کرد : در زمان حاضر بیش از 44 هزار موسسه و نهاد در راستای ضمانت سلامت مردم با سازمان بیمه سلامت کشور همکاری دارنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور ادامه داد :در سه سال گذشته بیش از 11 میلیون نفر با بیمه همگانی زیر پوشش بیمه درمانی این سازمان قرار گرفتند.
وی اضافه کرد : سالانه بیش از پنج هزار و 500 میلیون ریال اعتبار از محل قانون هدفمندی یارانه برای افزایش بیمه سلامت به این نهاد تخصیص داده می شود.
کبیر بیان داشت : هزینه پرادخت بیم درمانی کارکنان دولت به ازای یک نفر 360 هزار ریال است که با افزایش اعتبارات دولتی ، این رقم افزایش می یابد.
بیش از 95 درصد بودجه سازمان بیمه سلامت کشور از محل اعتبارات دولتی تامین می شود.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید