آغاز ۱۰۰۰ کیلومتر راهسازی روستایی در هرمزگان همتی والاست | اتاق خبر
کد خبر: 367485
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 23:57
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی آغاز احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی را همتی بالا دانست که توسط راه و شهرسازی هرمزگان آغاز شده است.

اتاق خبر: منطقه خلیج فارس، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای اداری با تقدیر از اقدامات آغاز شده در حوزه راهسازی به ویژه ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی ابراز امیدواری کرد، با تکمیل این میزان راه بتوان میزان برخورداری از راه روستایی را افزایش داد.

وی به بازدید از پروژه احداث تونل اتصالی به شهرک علوی اشاره کرد و افزود: با احداث این تونل فاصله شهر جدید علوی به بندر شهید رجایی ۱۲ کیلومتر کاهش می یابد.

آخوندی افزود: این شهر از امکانات خوبی برخوردار است که می تواند یک شهر اقماری با کیفیت بالای زندگی در نزدیک شهر بندرعباس باشد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر افزایش کیفیت زندگی در بندرعباس اشاره کرد و گفت: بندرعباس به عنوان دروازه ورودی ایران بیان کننده فرهنگ ایرانی است که باید توجه جدی به آن داشت.

وی به ۴۰ درصد حاشیه نشینی در شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: حذف این میزان حاشیه نشینی امکان پذیر نیست و باید با در پیش گرفتن رویکرد محله محور اقدامات لازم برای بالا بردن کیفیت زندگی در دستور کار قرار گیرد.

آخوندی تصریح کرد، برای این کار باید برای هر محله طرح داشته باشیم و با توجه به موقعیت و وضعیت همان محله اقدام به بازسازی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی استفاده از تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی را یکی از راهکارهای ارتقای زندگی در محلات حاشیه نشین و بافت فرسوده دانست و گفت: استفاده از این تسهیلات بی نظیر است و همه افراد جامعه چه آنهایی که قبلا از تسهیلات استفاده کرده یا چه آنهایی که مسکن اولی هستند می توانند دریافت کنند.

وی گفت: در اجرای ترمیم بافت فرسوده و تا زمان ساخت مسکن جدید تسهیلاتی نیز برای دوره جابجایی به متقاضیان اعطا خواهد شد.

مبنع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید