ذخیره آب سداستقلال تادی ماه | اتاق خبر
کد خبر: 367853
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 13:19
مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: ذخیره سد استقلال میناب برای آب شرب تا اوایل زمستان است و پس از آن به حجم مرده آب سد خواهیم رسید.

اتاق خبر: هوشنگ ملایی پیش ازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تامین آب شرب در اولویت است، بیان داشت: میانگین بارندگی در استان هرمزگان طی سال گذشته ۱۸۰میلیمتر بوده است و حجم قابل قبولی در پشت سدها ذخیره نشده است.

وی عنوان کرد: حجم کنونی ذخیره آب سد استقلال میناب تا دی ماه جوابگوی نیاز آب شرب شهرستان های بندرعباس و میناب خواهد بود و پس از آن به حجم مرده آب سد خواهیم رسید. به گفته وی، ۱۰حلقه چاه در دشتهای شمیل آماده بهره برداری در مواقع اضطراری برای مصرف آب آشامیدنی شهرهای بندرعباس و بندرخمیر است.

ملایی اظهارداشت: تامین آب شرب مردم اولویت اصلی آب منطقه ای و سایر شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو است، سپس صنعت در اولویت دوم و کشاورزی اولویت سوم تامین آب را دارد.

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان در مورد احداث آب شیرین کن ها در خلیج فارس ابرازداشت: سازمان محیط زیست کشور اعلام کرد دیگر در خلیج فارس هیچگونه آب شیرینکن بزرگی احداث نشود. به همین خاطر مجوزی برای احداث اب شیرینکن های بزرگ داده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق مطالعات صورت گرفته تا منطقه کوهستک میان شهرستانهای میناب و سیریک امکان احداث آب شیرین کن نیست، و اگر آب شیرین کنی احداث شود با حجم کم خواهد بود.

به گفته ملایی، سد سرنی با هزینه هزار میلیارد ریال از اعتبارات ملی و ۹۰ میلیون یورو از محل بانک توسعه تعاون برای مصرف آب آشامیدنی شهرهای بندرعباس و بندرخمیر در دست احداث است و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ آماده بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: اصلاح و بازسازی خط انتقال سد جگین به سواحل غرب مکران و تأمین نیاز آبی شهرهای بندرعباس و بندرخمیر با اعتبار چهار هزار میلیارد ریال هم از برنامه های اولویت دار امسال است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید