بانوان پارالمپیکی نسبت به لندن نتایج بهتری می‌گیرند | اتاق خبر
کد خبر: 368610
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 12:19
شهریان:
معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به افزایش تعداد سهمیه‌های بانوان در این دوره از بازی‌های پارالمپیک ریو ما شاهد مدال‌آوری بیشتری در این دوره نسبت به لندن از سوی بانوان خواهیم بود.

شهريان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رباب شهریان در رابطه با استقلال پیدا کردن کمیته ملی پارالمپیک از المپیک اظهار کرد: این استقلال موضوعی بود که کمیته ملی پارالمپیک مدت‌های زیادی به دنبال آن بود تا ضمن استقلال در ساختار از لحاظ اعتباری نیز از کمیته ملی المپیک مستقل شود. حتماً این مسئله سبب خواهد شد تا کمیته ملی پارالمپیک به نتایج خیلی بهتری نسبت به قبل دست پیدا کند و شرایط بهتری برای ورزشکاران پارالمپیکی قبل از اعزام آن‌ها به مسابقه‌های ریو رقم خواهد زد.

وی در ارزیابی از وضعیت کاروان پارالمپیک ریو گفت: با توجه به سه برابر شدن سهمیه پارالمپیکی‌ها نسبت به دوره لندن و امکانات خوبی که کمیته ملی پاراالمپیک از نظر اردوها و تجهیزات در اختیار ورزشکاران پارالمپیکی قرار داده بود من یقین دارم ورزشکاران در این دوره به افتخارات خوبی دست پیدا خواهند کرد. ضمن اینکه در رشته والیبال نشسته بانوان اولین‌بار است که ما شاهد حضور یک رشته تیمی در بخش بانوان در بازی‌های ریو هستیم و این کار ارزشمندی است. همچنین حضور یک پرچمدار از بین بانوان همانند رقابت‌های المپیکی نوید بسیار خوبی برای این کاروان است که می‌تواند شایستگی‌های حضور یک زن ایرانی با حجاب اسلامی را در دنیا نشان دهد و الگوی خوبی را در صحنه پارالمپیک به نمایش بگذارد.

شهریان در پیش‌بینی از مدال‌های زنان در پارالمپیک ریو افزود: پیش‌بینی در این زمینه کار سختی است اما من مطمئنم مدال‌هایی که بانوان ما در این دوره نسبت به لندن کسب کرده‌اند، بیشتر خواهد بود زیرا نسبت به دوره قبل تعداد حضور بانوان ما در ریو نسبت به لندن چند برابر شده است و همین می‌تواند نوید خوبی از نظر افزایش تعداد مدال‌ها توسط بانوان در ریو باشد.

وی در پایان گفت: من یقین دارم  که کاروان پارالمپیکی ریو در این دوره از بازی‌ها نسبت به لندن نتایج بهتری کسب خواهند کرد و شاهد افتخارآفرینی بهتر آن‌ها نسبت به لندن خواهیم بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید